Kamery live
prognoza pogody

Krościenko- już wkrótce z nową goprówką

15 listopada 2021 10:36

Brak goprówki z prawdziwego zdarzenia od zawsze był bolączką Grupy Podhalańskiej GOPR z sekcji operacyjnej w Krościenku nad Dunajcem. Obecna dyżurka górskich ratowników mieści się w budynku Pienińskiego Parku Narodowego i panują tam trudne warunki. Wkrótce ma się to jednak zmienić, dzięki staraniom władz gminy i wsparciu ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji, który przyznał 1 mln zł dofinansowania na budowę nowej goprówki. Prace ruszą wiosną przyszłego roku. 

Krościenko- już wkrótce z nową goprówką

W sprawie budowy nowej goprówki, w sali konferencyjnej ratusza w Krościenku nad Dunnajcem spotkali się wczoraj pani poseł Anna Paluch, wójt Jan Dyda oraz przedstawiciele ratowników Podhalańskiej Grupy GOPR z naczelnikiem Markiem Ciasiem i prezesem Pawłem Konecznym na czele. 

Umowa o przekazaniu środków publicznych dla GOPR-u została podpisana przez wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Macieja Własika 17 listopada br. 

– Bardzo się cieszę, że budowa nowej goprówki będzie mogła ruszyć dzięki przychylności pana ministra. Sama jestem przewodnikiem górskim i jak mam dość polityki, idę w góry odpocząć – mówiła poseł Anna Paluch, która osobiście monitowała sprawę przyznania środków dla goprowców w Krościenku na Dunajcem u ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Pani poseł podkreśliła, że o przyznanie środków zabiegał też wójt Jan Dyda, który od lat jest ratownikiem górskim GOPR. – Bardzo dziękujemy za wsparcie – mówił Paweł Konieczny, prezes Grupy Podhalańskiej GOPR, a naczelnik Marek Cioś podkreślił, że brak goprówki z prawdziwego zdarzenia był zawsze bolączką Grupy Podhalańskiej GOPR z sekcji operacyjnej w Krościenku nad Dunajcem, która powstała już w 1957 roku.

Warto przypomnieć, że obecnie dyżurka GOPR w Krościenku nad Dunajcem mieści się w budynku Pienińskiego Parku Narodowego. Panują tu trudne warunki. To dlatego władze gminy na czele z wójtem Janem Dydą przekazały dla GOPR działkę budowlaną wraz z dokumentacją i ostatecznym pozwoleniem na budowę. Nowa goprówka już wkrótce stanie przy ulicy Sienkiewicza, prace ruszą najpewniej wiosną. W budynku będzie nie tylko zaplecze socjalne z prawdziwego zdarzenia, ale i garaż dla samochodów, które teraz stoją pod gołym niebem.

mat. nadesłane – Centrum Kultury i Promocji Krościenko

os 15.11.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również