Kamery live
prognoza pogody

Koronawirus w Małopolsce – liczba wyleczonych ponad dwa razy większa od liczby aktywnych zakażeń

26 maja 2020 11:00

Pozytywne wieści z koronawirusowego frontu w województwie – Sanepid odnotował dziś 16 przypadków ozdrowień. Oznacza to, że liczba wyleczonych (763) jest zatem już ponad dwa razy większa niż liczba aktywnych zakażeń (371).

Koronawirus w Małopolsce - liczba wyleczonych ponad dwa razy większa od liczby aktywnych zakażeń

WSSE w Krakowie przekazało dziś rano informację o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 8 kobiet i 8 mężczyzn, w wieku od 16 do 80 lat, z Krakowa (4 osoby), Nowego Sącza (2 osoby), powiatu krakowskiego (2 osoby), myślenickiego (4 osoby), limanowskiego (3 osoby) i bocheńskiego (1 osoba), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 763 ozdrowieńców.

Liczba wyleczonych (763) jest zatem już ponad dwa razy większa niż liczba aktywnych zakażeń (371).

Natomiast ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u trzech osób. W tej grupie są: młody mężczyzna i mężczyzna w sile wieku z Krakowa oraz młody mężczyzna z powiatu oświęcimskiego. Aktualnie wszyscy przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1179 osób. W powiecie nowotarskim jest to  8 osób, z czego 4 już wyzdrowiały. 

Źródło informacji: WSSE w Krakowie.

os 26.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również