Kamery live
prognoza pogody

Kontrole również poza godzinami pracy urzędu

11 marca 2019 00:01

W miesięcznej przerwie pomiędzy kolejnymi Sesjami Rady Miasta, pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przeprowadzili łącznie 63 kontrole nieruchomości w zakresie stosowania i przestrzegania przepisów o ochronie środowiska. Część kontroli przeprowadzono w godzinach popołudniowo-wieczornych, poza godzinami pracy urzędu. “Jest to realizacja wniosków, postulatów zgłaszanych przez Nowotarski Alarm Smogowy” – mówi burmistrz Grzegorz Watycha. W ramach walki z niską emisją, magistrat podjął też działania w kierunku kontroli przedsiębiorców wprowadzających do obrotu paliwa stałe na terenie miasta Nowy Targ. 

Kontrole również poza godzinami pracy urzędu

Jak precyzował w ramach sprawozdania burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha, kontrole w godzinach popołudniowo-wieczornych są realizowane, głównie tam, gdzie w czasie dnia pracy nie udaje się zastać właścicieli, a są zgłoszenia, że z tych nieruchomości unosi się czarny, gryzący dym. 

W ramach walki z niską emisją, magistrat podjął też działania w kierunku kontroli przedsiębiorców wprowadzających do obrotu paliwa stałe na terenie miasta Nowy Targ. Mając na uwadze liczne głosy mieszkańców w zakresie zastrzeżeń do jakości paliw stałych oferowanych na lokalnym rynku wystosowano do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz do Inspekcji Handlowej petycję w tej sprawie.

Ekopatrol – czemu nie całodobowy?

-Dzisiaj, zakupując węgiel na składzie opału powinniśmy otrzymać również świadectwo jakości tego węgla. Proszę, by – kupując lub zamawiając ten opał – zwracać uwagę na to jakiego rodzaju świadectwo otrzymamy, żeby później, w sprawie zastrzeżeń do jakości tego paliwa zachować ten dokument i mieć dowód na to, co powinniśmy zakupić, a co się okazuje nieraz później już w trakcie palenia – wyczulał mieszkańców burmistrz Grzegorz Watycha. 

Ponadto, w ramach działań informacyjnych z zakresu ochrony środowiska, mieszkańcy wraz z decyzjami ustalającymi wysokość podatku od nieruchomości, otrzymają komunikaty na temat możliwości skorzystania z dostępnych na rynku programów dofinansowań do wymiany starych kotłów centralnego ogrzewania i montażu odnawialnych źródeł energii oraz innych form wsparcia finansowego na inwestycje mające na celu ochronę powietrza. 

/os

os 11.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również