Kamery live
prognoza pogody

Konsekracja kościoła św. Jadwigi Królowej

9 czerwca 2017 20:44

W czwartek, 8 czerwca, dokładnie w 38. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Nowym Targu, ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski dokonał uroczystej konsekracji ołtarza i kościoła pod wezwaniem św. Jadwigi Królowej.

Konsekracja kościoła św. Jadwigi Królowej

W uroczystości uczestniczyły władze miasta i powiatu, parlamentarzyści, radni miejscy i powiatowi, przedstawiciele duchowieństwa, parafianie i mieszkańcy Nowego Targu. Data nie była przypadkowa – 8 czerwca to wspomnienie liturgiczne św. Jadwigi Królowej, które w niezwykły sposób zbiegło się z rocznicą pamiętnej wizyty Jana Pawła II na nowotarskim lotnisku, podczas jego pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979 roku.

Księdza arcybiskupa witał proboszcz parafii, ks. Henryk Paśko. Wiele wspominał o historii powstania kościoła i parafii, ale też o tym, jak prężnie funkcjonuje ona teraz, skupiając wokół siebie dzieci młodzież. 

– To dla nas nie tylko wydarzenie historyczne, ale przede wszystkim religijne – mówił burmistrz Grzegorz Watycha, witając ks. abp Marka Jędraszewskiego.

Po uroczystej konsekracji murów kościoła, ołtarza i wiernych, odprawiona została uroczysta msza święta. Przedstawiciele władz, stowarzyszeń, instytucji przynieśli liczne dary ołtarza, a po eucharystii wierni mogli pocałować ołtarz.

NT24TV 09.06.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również