Kamery live
prognoza pogody

Konkursy recyklingowe dla szkół i przedszkoli – rozstrzygnięte!

13 grudnia 2017 09:06

W tegorocznej, XIX już edycji konkursów recyklingowych wzięło udział ok. 3200 dzieci i młodzieży, zebrano 2 231 kg puszek aluminiowych i 58 170 kg makulatury. Wśród placówek przedszkolnych "zwycięskie" okazało się Przedszkole nr 2 na Kowańcu, zajmując pierwsze lokaty w obu konkursach. Nagrody i dyplomy wręczał wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek. 

Konkursy recyklingowe dla szkół i przedszkoli - rozstrzygnięte!

Komisja konkursowa w składzie: Paweł Kos, Dariusz Jabcoń, Krzysztof Aksamit i Elżbieta Nenko sprawdziła pokwitowania szkół i przedszkoli z punktów skupu makulatury i opakowań z metali za okres od 25.06.2016r. do 23.06.2017r. tj. za rok szkolny 2016/2017, następnie te ilości zostały podzielone na uczestników konkursu w danej placówce i na tej podstawie komisja wyłoniła zdobywców pierwszej, drugiej i trzeciej nagrody osobno w kategorii przedszkola i kategorii szkoły podstawowe wraz z gimnazjami.

– Myślę, że to cenna inicjatywa, która już od wielu lat funkcjonuje w Nowym Targu i dzięki temu młodzież i dzieciaki mogą powalczyć o piękne, kolorowe nagrody, ale równocześnie edukować się, kształcić wrażliwość na środowisko – mówił podczas wręczania nagród wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek. 

Nagrody w postaci m.in. cymbergaja, artykułów komputerowych, radiomagnetofonów CD, zestawów i zabawek edukacyjnych oraz sprzętu sportowego wybrane zostały przez koordynatorów konkursu w szkołach i przedszkolach, zakupione natomiast przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska ze środków z budżetu Gminy Miasto Nowy Targ za łączną kwotę 7 794 zł. 

Jeśli chodzi o zbiórkę puszek aluminiowych, I miejsce wśród szkół trafiło do SP nr 4 na Niwie (662,5 kg czyli 2,69 kg na ucznia), natomiast wśród przedszkoli – “dwójka” na Kowańcu z 287,5 kg złomu (2,3 kg na jedno dziecko). Przedszkole nr 2 zgarnęło też pierwszą nagrodę w konkursie “Zbiórka makulatury”, zbierając 8560 kg (68,5 kg na jednego ucznia), natomiast zwycięską placówką szkolną okazało się w tej kategorii Publiczne Gimnazjum Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 (1779 kg czyli 88,95 kg na jednego ucznia). 

Oba konkursy recyklingowe od lat wpisują się w działania proekologiczne Gminy Miasto Nowy Targ. 

NT24TV 13.12.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również