Kamery live
prognoza pogody

Konkurs fotograficzny i plastyczny „Nieznane i zapomniane miejsca pamięci narodowej”

12 września 2017 17:11

Do końca września br. uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum oraz ponadpodstawowych mogą wziąć udział w konkursie fotograficznym i plastycznym pt. „Nieznane i zapomniane miejsca pamięci narodowej w Małopolsce i na Podkarpaciu”, który organizuje Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu pod patronatem Starosty Nowotarskiego i Burmistrza Miasta Nowy Targ.

Konkurs fotograficzny i plastyczny „Nieznane i zapomniane miejsca pamięci narodowej

Konkurs jest jednym z zadań realizowanych w ramach Programu edukacyjno – naukowego pod hasłem „Zaginiony Legion Piłsudskiego. Kwatera wojenna w Nowym Targu (1914-1923). Na jego realizację Muzeum Podhalańskie uzyskało dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach tego projektu na przełomie września i października odbędzie się cykl wykładów historycznych i podsumowujący je test historyczny, warsztaty edukacyjne a także opracowana zostanie dokumentacja techniczno-konserwatorska kwatery wojennej na cmentarzu komunalnym oraz publikacja podsumowująca kilka lat badań historycznych.

Prace konkursowe zdjęcia oraz prace plastyczne można składać do 30 września w siedzibie Muzeum. Na laureatów czekają cenne nagrody rzeczowe i dyplomy. Najlepsze prace pokazane zostaną na planowanej w listopadzie wystawie pokonkursowej. Szczegółowy regulamin konkursu zamieszczamy poniżej. Wszelkie informację można uzyskać także u organizatora tj. Muzeum Podhalańskiego im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału.

 

NT24TV 12.09.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również