Kamery live
prognoza pogody

Konkurs drużynowy w Zakopanem. Polacy daleko za podium (zdjęcia)

15 stycznia 2022 23:28
Na szóstej pozycji zakończyli sobotni drużynowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich Polacy. Wygrali Słoweńcy przez Niemcami i Japończykami.
Konkurs drużynowy w Zakopanem. Polacy daleko za podium (zdjęcia)

Polacy w sobotnim konkursie drużynowym wystartowali w składzie Piotr Żyła, Stefan Hula, Jakub Wolny i Paweł Wąsek. Serię finałową zaczął Piotr Żyła, który po skoku na odległość 122 metrów zapewnił Polakom siódmą pozycję. Stefan Hula dzięki skokowi na odległość 119 metrów uplasował Polaków na szóstym miejscu. Jakub Wolny i Paweł Wąsek utrzymali lokatę oddając skoki na odległość odpowiednio 132,5 m i 130,5 m.

W Pucharze Narodów Polska zajmuje szóste miejsce z dorobkiem 1067 punktów. Prowadzą Austriacy, którzy zgromadzili aż 2896 pkt. Drudzy są Niemcy z wynikiem 2857 pkt., a trzeci z dorobkiem 2730 pkt. Norwedzy.

W niedzielę na Wielkiej Krokwi będziemy mogli oglądać po raz ostatni zmagania skoczków w ramach Pucharu Świata w konkursie indywidualnym.

Redakcja 15.01.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również