Kamery live
prognoza pogody

Konkurs dla szkół z galą w podziemiach Wieliczki

27 września 2022 11:07

Po raz 5 uczniowie małopolskich szkół podstawowych zgłaszają swój udział w konkursie „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ. Nagrania utworów można przesyłać do 4 października. Na kilkanaście zwycięskich zespołów i solistów czekają cenne nagrody oraz występ w galowym koncercie w Kopalni Soli „Wieliczka”, która jest współorganizatorem przedsięwzięcia.

Konkurs dla szkół z galą w podziemiach Wieliczki

Konkurs dla solistów i zespołów

Tegoroczna edycja konkursu odbywa się pod hasłem „Moja Poezja – Moja Ojczyzna”. W doborze repertuaru pomaga lista rekomendowanych utworów, przygotowana we współpracy z Akademią Muzyczną w Krakowie.

Do rywalizacji na najlepsze wykonanie patriotycznej pieśni zgłaszać się można w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV oraz V-VIII. Startować mogą zarówno soliści, jak i zespoły liczące nie więcej niż 5 i nie mniej niż 3 osoby. W śpiewaniu Niepodległej liczą się umiejętności wokalne, ale też aranżacja, patriotyczne elementy wykorzystane w teledysku i dobór repertuaru.

Na scenie w wielickiej kopalni

Laureaci „konkursu spotkają się w listopadzie na galowym koncercie w podziemiach zabytkowej kopalni soli w Wieliczce. – Po raz kolejny małopolscy uczniowie zaśpiewają Niepodległej na podziemnej scenie i przypomną nam, dorosłym, czym jest patriotyzm – szczery, radosny, a czasem zadumany, uderzający w najbardziej wrażliwe struny – podkreśla Paweł Nowak, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. – Cieszę się, że konkurs „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ” przyciąga tak wielu uczestników. Najlepszych spośród nich będziemy nagradzać już 9 listopada podczas uroczystego koncertu w komorze Warszawa.

Zgłoszenia do 4 października

W tej edycji zgłoszenia można przesyłać do wtorku 4 października. Na adres: [email protected], poprzez np. www.wetransfer.com lub konto w chmurze (Dropbox, Onedrive, dysk Google) w sposób umożliwiający otwarcie plików bez konieczności wprowadzania hasła lub loginu. Szczegółowe informacje, a wśród nich regulamin 5. edycji konkursu „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ” i ważne załączniki znajdują sie m.in. na www.kopalniawieliczka.eu.

Organizatorami konkursu są Wojewoda Małopolski oraz Kopalnia Soli „Wieliczka”. Przedsięwzięciu partnerują Małopolski Kurator Oświaty, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Akademia Muzyczna, Agencja Mienia Wojskowego, Cyfrowa Polska.

materiały informacyjne Kopalni  Soli „Wieliczka”

os 27.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również