Kamery live
prognoza pogody

Konkurs dla szkół i przedszkoli! Do wygrania wizyta klasowa w Rabkolandzie

5 marca 2024 12:08

Kolejny sezon turystyczny zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji Rabkoland przygotował konkurs dla uczniów i przedszkolaków. Można w nim wygrać odwiedziny dla całej klasy w rabczańskim parku rozrywki. Co należy zrobić? Postawić na ekologię i skonstruować z odpadów atrakcję – Wielki Zaginacz Czasoprzestrzeni. Liczy się kreatywność, zabawa i troska o środowisko!

Konkurs dla szkół i przedszkoli! Do wygrania wizyta klasowa w Rabkolandzie

„Mądre dzieci segregują śmieci” to oficjalna nazwa konkursu, w którym udział mogą wziąć klasy szkolne i przedszkolne pod opieką i nadzorem nauczyciela lub pedagoga. Zainteresowane grupy mają za zadanie zaprojektować, a następnie wykonać w duchu ekologii najbardziej rozpoznawalną atrakcję parku – Wielki Zaginacz Czasoprzestrzeni. Do tego celu powinny służyć odpady — plastikowe kubeczki, słomki, kartony, rolki po papierze toaletowym, zakrętki, puszki itp. Ważny jest recykling!

– Konkurs dostarczy uczniom nie tylko dobrej zabawy, ale również pobudzi ich kreatywność i zdolności plastyczne, jednocześnie uświadamiając, jak ważna w życiu jest troska o ekologię. Wspólnie spędzony czas to dodatkowa wartość – mówi Kamil Lech, rzecznik prasowy Rabkolandu.

Konkurs startuje 5 marca i potrwa do 5 kwietnia. Zainteresowane klasy oraz ich opiekunowie nie muszą wcześniej zgłaszać swoich kandydatur, a jedynie wystarczy, że w podanym terminie prześlą na skrzynkę mailową parku ([email protected]) zdjęcie prezentujące wykonaną pracę na tle szkoły/przedszkola. Kapituła Rabkolandu będzie mieć tydzień na rozpatrzenie nadesłanych projektów i w połowie kwietnia ogłosi zwycięzcę w mediach społecznościowych (Facebook i Instagram). Co ważne, prace będą oceniane pod kątem kreatywności, wizji i estetyki wykonania.

Wyjątkowe nagrody

Kluczowe pytanie brzmi — co jest główną nagrodą? Gra jest warta świeczki, ponieważ na szali leży darmowa, jednodniowa wizyta w Rabkolandzie dla całej klasy (max. 30 osób), a w tym zabawa bez limitu na wszystkich atrakcjach! Zwycięzcy będą mogli odwiedzić park w wybranym dniu podczas jego otwarcia w sezonie 2024 (od poniedziałku do piątku). Dla klas, które zajmą 2. i 3. miejsce, przygotowano 15-procentową zniżkę na wizytę dla grupy.

– Drodzy Rodzice! Zainteresujcie konkursem nie tylko swoje dzieci, ale również nauczycieli, którzy jeszcze nie wiedzą o naszej zabawie. To świetny plan na rozrywkę, edukację i uświadamianie zasad dotyczących recyklingu. Czekamy na Was w Rabkolandzie – podkreśla Kamil Lech.

Dokładny regulamin konkursu

 

/źródło: Rabkoland/

Andrzej Lach 05.03.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również