Kamery live
prognoza pogody

Koniec domowej serii “Szarotek”. Trener chce wzmocnień

1 grudnia 2019 21:41
Hokeiści Podhala Nowy Targ zakończyli serię zwycięstw w roli gospodarza w rozgrywkach PHL. Po 9 kolejnych wygranych, „Szarotki” w meczu 27 kolejki przegrały w derbach Małopolski z Comarch Cracovią. Dla „Pasów” była to z kolei pierwsza wyjazdowa wygrana, po wcześniejszych pięciu porażkach.
Koniec domowej serii

Po pierwszej tercji Cracovia miała dwa gole zaliczki. Prowadzenie goście objęli już po jednej ze swoich pierwszych ofensywnych akcji w meczu. Po błędzie Przemysława Odrobnego, swoje pierwsze trafienie w polskiej lidze zaliczył Fin Tomi Levio. Za moment w słupek bramki Podhala uderzył Ales Jezek. W 8 min nic już nie uchroniło gospodarzy od straty drugiego gola. Zdobył go z najbliższej odległości Maciej Kruczek. „Szarotki” długo w tej odsłonie kompletnie nie potrafiły złapać rytmu. Dopiero w końcówce kilka razy zagroziły krakowskiej bramce. Najlepszą okazję miał Emil Svec, który chybił, będąc metr przed bramką.

W drugiej tercji gole nie padły. W tej odsłonie Podhale już zdecydowanie częściej gościło pod bramką Cracovii, ale w ich akcjach brakowało przede wszystkim konkretów. Jeżeli już udało się nowotarżanom oddać mocny i celny strzał, to krążek padał łupem doskonale dysponowanego Miloslava Koprivy. Goście, mając dwie bramki przewagi skupili się głównie na uważnej grze w defensywie, szukając swych szans w kontrataku.

Na początku tercji trzeciej „Szarotki” wreszcie trafiły do krakowskiej bramki. Uczynił to Richard Jencik, z bliska finalizując precyzyjne dogranie zza bramki od Dylana Willicka. Cracovia mogła błyskawicznie odpowiedzieć, ale Odrobny tym razem był górą w pojedynku z Levio. Po chwili akcja przeniosła się pod drugą bramkę i w dobrej sytuacji Alexander Petersson nie trafił czysto w krążek. W kolejnych fragmentach najpierw to goście, a potem gospodarze zmarnowali dwuminutowy okres gry w liczebnej przewadze. W 58 min w słupek bramki Cracovii trafił Richard Jencik. Nowotarżanie jeszcze poprosili o analizę video, ale ona w tej kwestii nic nie zmieniła. W ostatnich sekundach Podhale próbowało manewru z wycofaniem bramkarza, ale bez efektu.

Zadecydowała pierwsza tercja. Cracovia wykorzystała naszą słabszą grę. W drugiej i trzeciej tercji już graliśmy na dobrym poziomie, ale nie udało się odwrócić losów tego spotkania. Czego zabrakło? Może trochę szczęścia, ale też i skuteczności. Mamy problem ostatnio ze zdobywaniem goli i to musimy zmienić – przyznał po meczu strzelec jedynego gola dla Podhala, Richard Jencik.

Myślę, że to było bardzo dobre spotkanie dla kibiców. Toczone w dobrym tempie, twarde. Tak to powinno wyglądać. My dobrze weszliśmy w to spotkanie. Co przełożyło się na wynik w pierwszej tercji. W drugiej już zbyt często przedłużaliśmy zmiany co wpłynęło na to, że zatraciliśmy swój rytm. W trzeciej wiadomo było, że gospodarze zaatakują. Po naszym błędzie złapali kontakt i zrobiło się nerwowo. Na szczęście tę końcówkę wytrzymaliśmy i inkasujemy bardzo ważne 3 punkty. Cieszę się, że zawodnicy których pozyskaliśmy, pokazują od samego początku dużą jakość i są wzmocnieniem naszej drużyny. Musieiśmy coś zmienić, bo jednak liga open spowodowała, że skład którym dysponowaliśmy w ubiegłym sezonie, nie do końca sobie radził – przyznał po meczu trener Cracovii, Rudolf Rohacek.

Zgadzam się. To było dobre, dynamiczne spotkanie. Nam we znaki zaczynają dawać braki kadrowe. Straciliśmy Kubę Worwę, Filipa Wielkiewicza, przedłuża się powrót Tomasa Franka. Kacper Guzik też jeszcze potrzebuje czasu by wrócić do normalnej dyspozycji. Potrzebujemy nowych zawodników. Przynajmniej jednego na początek. Rozmawiam tym zarządem, ale słyszę, że nie ma pieniędzy. Tak jednak nie może być w profesjonalnym klubie. Musimy wrócić do tego co mieliśmy na początku: czyli 14 napastników i 7 obrońców. Popatrzmy na Cracovię, która pozyskała pięciu zawodników i jej gra natychmiast się poprawiła. Musimy za wszelką cenę uzupełnić nasz skład – powiedział szkoleniowiec Podhala, Phillip Barski.

KH Podhale Nowy Targ – Comarch Cracovia 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Bramki: 0:1 Leivo (Drzewiecki) 2, 0:2 Kruczek (Bychawski, Vachovec), 1:2 Jencik (Willick) 44.
Podhale: Odrobny – Suominen, Seed, Jencik, Willick, Svec – Chaloupka, Kamieniew, Dziubiński, Neupauer, Różański – Mrugała, Sulka, Pettersson, Valentino, Nattinen oraz Wsół, Słowakiewicz, Siuty, Guzik
Cracovia: Kopriva – Jachym, Musioł, Mikula, Jezek, Tvrdon – Kruczek, Bychawski, Bepierszcz, Vachovec, Kapica – Rompkowski, Gula, Drzewiecki, Behensky ,Levio – Pac, Stebih, Gajor, Bryniczka, Brynkus.
Sędziowali: Włodzimierz Marczuk, Przemysława Gabryszak.
Kary: 16-8 min.
Widzów: 1200

Maciej Zubek 01.12.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również