Kamery live
prognoza pogody

Konferencje MCSiRu z klubami sportowymi będą kontynuowane

4 marca 2020 17:39

Jako sukces władze Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji traktują spotkanie z nowotarskimi klubami i stowarzyszeniami, do którego doszło przed dwoma tygodniami. Kolejne tego typu konferencje mają się odbyć także z udziałem uczniowskich i senioralnych drużyn sportowych. W planach są również wykłady w murach Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej, w której mają wziąć zawodnicy i włodarze klubów.

Konferencje MCSiRu z klubami sportowymi będą kontynuowane

W trakcie posiedzenia Komisji Sportu, Turystyki i Promocji nowotarskiej Rady Miasta Krzysztof Łapsa chwalił zaangażowanie włodarzy lokalnych klubów sportowych, jakie wzięły udział w zorganizowanej przez MCSiR konferencji pt. „Działalność klubów sportowych i kierunki rozwoju sportu w Nowym Targu”.

 – Wszyscy podeszli do tego owocnie, z zaangażowaniem, niektórzy przygotowali prezentacje, odbiór był pozytywny, a nastawienie bardzo otwarte – mówił dyrektor MCSiR, Krzysztof Łapsa.

W konferencji – po za przedstawicielami klubów sportowych – wzięli udział m.in. burmistrz miasta Grzegorz Watycha, członek zarządu starostwa powiatowego Karol Skrzypiec, członkowie Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej EUWT Tatry, prowadzącą reprezentację Polski nart biegowych i biathlonu osób niepełnosprawnych Zofia Faron, a także przedstawiciele Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej. Z nowotarską Almą Mater Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji zawiązuje coraz większe stosunki. Pierwszym owocem współpracy obu jednostek ma być otwarty wykład dla zawodników i władz lokalnych klubów sportowych. Odbyć się ma on jeszcze w tym roku. Korzyści mają czerpać również studenci kierunków Fizjoterapia, Dietetyka i Sport, którzy w nowotarskich zespołach docelowo mieliby odbywać praktyki.

 – Zależało nam na tym, aby kluby się zobaczyły nawzajem, że jest też wyższa uczelnia na terenie miasta, z której doświadczenia i wiedzy można korzystać. Padły deklaracje w trakcie konferencji, że ta formuła mogłaby być kontynuowana, co mogłoby się przełożyć na rynek sponsorski, a co za tym idzie próba podjęcia partnerów biznesowych – konkludował Krzysztof Łapsa.

W przyszłości władze MCSiR planują zaprosić także szkolne kluby sportowe. W pierwszej konferencji wzięli udział tylko członkowie uczniowskiego klubu sportowego „Delfin”. Zaproszenie kierowane jest również do senioralnych stowarzyszeń sportowych.

Wśród radnych działania Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji pochwalił m.in. Marek Mozdyniewicz, który jednocześnie wskazał na dwa aspekty, nad którymi władze MCSiR powinny się pochylić.

 – Po pierwsze powinno spróbować się stworzyć coś na kształt Rady Sportu, tak by przedstawiciele większości klubów przy pewnych rzeczach byli obecni i mieli możliwość doradzenia, podsunięcia nowych pomysłów, bądź wskazać, co należałoby poprawić. Po drugie, bardzo dobrym rozwiązaniem jest współpraca z PPUZ. Rozwinięcie tej współpracy spotka się z dużym pożytkiem dla miejscowych klubów sportowych – stwierdził Marek Mozdyniewicz.

/ps/

Piotr Starmach 04.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również