Kamery live
prognoza pogody

Koncertowe pożegnanie nowotarskiego MOK-u (zdjęcia i filmy)

2 października 2019 04:07
Wyciszenie Włącz dźwięk

Koncert, artystyczny happening, szalone stylizacje i after party w stylu lat 70., a także tort z okazji 45-lecia istnienia MOK – to było piękne i tłumne pożegnanie, godne tak ważnego obiektu. Nowy Targ przy dźwiękach legendarnej płyty “The Wall” w wykonaniu zespołu Another Pink Floyd pożegnał stare mury Miejskiego Ośrodka Kultury. Było nawet symboliczne zburzenie pierwszej ściany.

Pożegnalny koncert zgromadził pełną salę – zarówno fanów muzyki Pink Floyd, jak i tych mieszkańców, którzy chcieli po raz ostatni nacieszyć się wydarzeniem kulturalnym w murach starego MOK. Z daleka widać i słychać było, że w MOK-u dzieje się coś wielkiego – koncert był nagłośniony również na zewnątrz, wejście do budynku – klimatycznie podświetlone, a od progu przybyłych witali ubrani barwnie w stylu lat 70. pracownicy MOK i Wydziału Promocji Urzędu Miasta. Przywołanie tamtych lat nie było przypadkowe – to właśnie w gierkowskiej dekadzie, dokładnie w 1974 roku oddano przecież budynek MOK do użytku. 

-To był budynek na miarę XX wieku, bardzo nowoczesny w skali całego województwa krakowskiego, a może i całej Polski. Teraz chcemy stworzyć obiekt na miarę XXI wieku – mówił radny Leszek Pustówka, były dyrektor MOK. Przywołał też wielkie koncerty, jakie odbywały się na scenie widowiskowej w Nowym Targu: Maanamu z Korą, Czesława Niemena, czy Marka Grechuty. 

https://www.facebook.com/nowytarg24tv/videos/460372808020895/

Podczas pożegnalnej imprezy świętowano 45-lecie istnienia budynku, a przy okazji, siłą rzeczy – również 40-lecie płyty “The Wall”, którą w całości wykonał pochodzący spod Krakowa cover band Another Pink Floyd. Podobnie, jak podczas ubiegłorocznego występu grupy na rynku – w ramach Przywitania Lata 2018 – także i tym razem w trakcie wykonywania słynnego protest songu “Another Brick In The Wall”, na scenie pojawili się “Mali Śwarni”.

Nie był to jednak koniec niespodzianek – pod koniec koncertu, sala widowiskowa MOK stała się miejscem niezwykłego happeningu. Symbolicznie “zburzono” pierwszą ścianę w przeznaczonym do remontu budynku – ułożony na scenie z wielkich, białych, kartonowych “cegieł” mur, w kulminacyjnym momencie runął, a kartony – spontanicznie podrzucane przez widzów – dotarły aż na samą górę widowni.

https://www.facebook.com/nowytarg24tv/videos/647917645616522/?notif_id=1569963872740370&notif_t=page_post_reaction

-Cieszymy się, że mogliśmy tę pierwszą ścianę wspólnie z wami zburzyć. Dziękujemy! – wołał ze sceny wokalista zespołu, Norman Power. Cały 9-osobowy skład zespołu dał się porwać atmosferze towarzyszącej pożegnaniu MOK, mając świadomość, że przyszło im uczestniczyć w historycznym wydarzeniu. Publiczność nagrodziła występ owacją na stojąco. W ramach bisu pojawiło się kilka dodatkowych przebojów grupy, w tym słynne “Wish You Were Here”, którego fragmenty śpiewała samodzielnie nowotarska publiczność. Duże wrażenie zrobił też laserowy pokaz zaprezentowany w trakcie gitarowej solówki w “Comfortably Numb”. 

Po koncercie, w holu MOK miało miejsce after – party z bogatym poczęstunkiem, śledzikiem, tańcami, lampką szampana i wielkim urodzinowym tortem. Wydarzenie było też okazją – dla mieszkańców, pracowników, przybyłych na wydarzenie notabli – do dzielenia się wspomnieniami związanymi z budynkiem. Wiele z nich, czasem bardzo osobistych, uwiecznionych zostało na specjalnie przygotowanej planszy w holu MOK. Nie brakło podziękowań ze sceny dla wszystkich zespołów, grup i stowarzyszeń współpracujących z MOK, jak również poprzednich dyrektorów instytucji. 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=11&v=ZdjO45neCBY

/os

“Kończy się pewna epoka”. Pracownicy MOK o przeprowadzce, remoncie, zmianach

os 02.10.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również