Kamery live
prognoza pogody

Koncert pasyjny z udziałem Elżbiety Towarnickiej

24 marca 2018 23:28

W kościele pw. św. Jana Pawła II w Nowym Targu odbył się dzisiaj wokalno-organowy Koncert Pasyjny w wykonaniu Marka Stefańskiego (organy) oraz wybitnej sopranistki Elżbiety Towarnickiej. Współorganizatorem koncertu był burmistrz Grzegorz Watycha, który osobiście wziął udział w wydarzeniu. 

Koncert pasyjny z udziałem Elżbiety Towarnickiej

W programie znalazły się utwory organowe oraz wokalno-organowe osnute wokół tematyki wielkopostnej. Nie brakło utworów Jana Sebastiana Bacha, ale również kompozycji polskich twórców: Mieczysława Surzyńskiego, Feliksa Nowowiejskiego, Jana Siedleckiego, czy Lecha Skoczylasa. 

Frekwencja niestety nie dopisała – nowotarżanie nie docenili wyjątkowej możliwości wysłuchania na żywo wybitnego sopranu, znanego z “Nieszporów Ludźmierskich”, czy słynnych nagrań do filmów Krzysztofa Kieślowskiego (Trzy kolory: Niebieski oraz Czerwony; pamiętna wokaliza z “Podwójnego życia Weroniki”).

Koncertu wysłuchało około 50 osób, a dla tych jednak, którzy w nim uczestniczyli, było to wyjątkowe przeżycie duchowe, prawie jak modlitwa – czemu sprzyjał fakt, że artyści występowali na chórze, słuchacze zaś zgromadzeni byli przodem do ołtarza. 

-Myślę, że św. Jan Paweł II, który jest patronem tej świątyni, słuchał razem z nami tego wspaniałego koncertu i że jest to piękne otwarcie dla zbliżającej się, 40. rocznicy wizyty Ojca Świętego w naszym mieście – mówił, dziękując artystom burmistrz Grzegorz Watycha. 

Za piękne, artystyczne wprowadzenie w atmosferę Wielkiego Tygodnia, dziękował w przededniu Niedzieli Palmowej proboszcz Jan Karlak. Parafianie, już po koncercie, z zachwytem wypowiadali się nie tylko na temat głosu Elżbiety Towarnickiej, który na żywo brzmiał jeszcze bardziej przejmująco, ale też na temat wyjątkowego brzmienia organów, które w końcu miały okazję ukazać swoją moc w pełnej krasie. Instrument jest stosunkowo nowy zakupiony zaledwie dwa lata temu, dzięki ofiarności wiernych z parafii. 

/os

 

os 24.03.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również