nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Koncert pamięci Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej

Są przeboje, które po prostu się nie starzeją – udowodnił niedzielny koncert, zorganizowany przez MOK w ramach corocznego cyklu Zaduszek Bluesowo-Jazzowych. Nowotarżanie tłumnie przybyli do sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej, by posłuchać na żywo piosenek – evergreenów grupy Breakout, takich jak „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Gdybyś kochał, hej”, czy „Poszłabym za tobą”, czcząc tym samym pamięć ich legendarnych twórców – Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej, którym dedykowane było wydarzenie. W programie „Piotr Nalepa Breakout Tour”, poza synem słynnych muzyków pojawili się m.in. Robert Lubera i jego córka Żaneta. 

Dla wielu słuchaczy, koncert był sentymentalnym powrotem do przeszłości i lat młodości – znali słowa piosenek, rwali się do tańca. Dla tych nieco młodszych, wydarzenie było wyjątkową okazją do zetknięcia się z legendą. Nie bez znaczenia miał fakt, że wydarzenie sygnował swoim nazwiskiem i obecnością na scenie syn Miry Kubasińskiej i czołowego, polskiego bluesmana, gitarzysta Piotr Nalepa. W latach 60-tych, kiedy powstały najsłynniejsze przeboje, a Breakout święcił największe triumfy, był kilkuletnim chłopcem. Słynne, czarno białe zdjęcie ojca i syna autorstwa Marka Karewicza trafiło nawet na jedną z okładek płyt zespołu.

Muzyczne zaduszki w Nowym Targu

Wyjątkowy koncert poświęcony pamięci Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy, Nowy Targ, 3.11.2019. Na gitarze – Piotr Nalepa.

Opublikowany przez nowytarg24.tv Poniedziałek, 4 listopada 2019

-Jest nam niezmiernie miło, że na Podhalu spędzimy dziś tę niedzielę z wami i że zechcieliście przyjść dla nas i dla muzyki Miry i Tadeusza – witał nowotarżan Robert Lubera – Od lat jeździmy z tym programem właśnie po to, by takie spotkania mogły się odbyć, a w tej zaduszkowej atmosferze, one nabierają jeszcze mocniejszego znaczenia, są jeszcze piękniejsze. To piękne, że wspominamy osoby, które odeszły, a w wypadku Miry i Tadeusza to osoby, które zostawiły po sobie tak dużo dobra, którym należy się dzielić i po to tu właśnie jesteśmy. 

Rolę frontmana przejął wokalista i gitarzysta Robert Lubera, partie wokalne Miry z powodzeniem wykonała jego córka, Żaneta Lubera, zachwycając mocnym, rockowym głosem, energią i charyzmą, bas i perkusję przejęło młodsze pokolenie – Wojtek Famielec i Józef Rusinowski. 

Ideę organizacji właśnie tego koncertu w Nowym Targu zaszczepił Piotr „Lupi” Lubertowicz. Sprawę wziął w swoje ręce Miejski Ośrodek Kultury, który – mimo tymczasowego braku siedziby – prężnie działa i stale dba o to, by mieszkańcy mieli dostęp do rozrywki  na wysokim poziomie.

/os

2 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna
array(3) { [0]=> int(56) [1]=> int(59) [2]=> int(68) }