Kamery live
prognoza pogody

Komunikat w sprawie odśnieżania chodników oraz usuwania nawisów lodowych z dachów

27 stycznia 2022 16:22

Urząd Miasta Nowy Targ informuje, że zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2021 r. poz. 888 ze zmianami) na właścicielach i zarządcach nieruchomości spoczywa obowiązek systematycznego uprzątania błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości.

Komunikat w sprawie odśnieżania chodników oraz usuwania nawisów lodowych z dachów

W związku z powyższym ponownie przypominamy, że należy systematycznie oczyszczać i udrażniać chodniki przy nieruchomościach stanowiących Państwa własność lub zarządzanych przez Państwa. Dotyczy to również nieruchomości niezabudowanych i niezamieszkanych. Śnieg należy składować na skraju chodnika, tak by nie powodował utrudnień zarówno w ruchu pieszym, jak i kołowym.

Zabrania się wyrzucania śniegu i lodu na ulicę.

Jednocześnie przypominamy o obowiązku usuwania nawisów lodowych z dachów budynków w celu wyeliminowania zagrożenia dla życia i zdrowia przechodniów.

os 27.01.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również