Kamery live
prognoza pogody

Kompletnie pijany jeździł po Nowym Targu

27 czerwca 2017 20:33

Do zdarzenia doszło w poniedziałek o godzinie 19:30 na rondzie Jana Pawła II w Nowym Targu. Policjant - przebywający akurat na urlopie -  jadąc prywatnym samochodem zauważył kierowcę, który miał problem z prawidłowym prowadzeniem pojazdu. Natychmiast podążył za nim i zawiadomił kolegów z jednostki. 

Kompletnie pijany jeździł po Nowym Targu

Kierowca Opla Corsy najpierw miał problem z wyjechaniem z ronda w stronę Nowego Targu jadąc od Waksmundu, potem zjeżdżał naprzemiennie na przeciwległy pas ruchu lub pobocze, stanowiąc wyraźne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Policjant natychmiast powiadomił dyżurnego o zaistniałej sytuacji i podążając za pijanym kierowcą, na gorąco przekazywał patrolowi dokładną sytuację.

Po dojeździe do skrzyżowania Al. Tysiąclecia z ul. Szaflarską policjant podjął próbę zatrzymania Opla jednak zielona strzałka uniemożliwiła przeprowadzenie akcji i nietrzeźwy kontynuował jazdę dalej. Na szczęście nie na długo.

Kiedy kierowca skręcił z Szaflarskiej w lewo w ul. Królowej Jadwigi, po raz kolejny zjechał na przeciwległy pas ruchu o mały włos nie doprowadzając do zderzenia! W tym właśnie momencie kierujący na wysokości Domu Nauczyciela zatrzymał się, co umożliwiło policjantowi szybką reakcję i zabranie kluczyków z pojazdu, aby uniemożliwić kontynuowanie jazdy dalej.

Kierujący od razu został poinformowany, że osoba która zabrała mu kluczyki jest policjantem oraz że na miejsce już jedzie patrol policji, który wykona dalsze czynności z kierującym. Po przewiezieniu do komendy okazało się, że kierujący 33 – letni mieszkaniec Nowego Targu miał w wydychanym powietrzu 2,73 promila alkoholu.

Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Nowy Targ

NT24TV 27.06.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również