Kamery live
prognoza pogody

Kolumbarium na nowotarskim cmentarzu – ogłoszono przetarg na budowę

31 stycznia 2017 13:43

Gmina Miasto Nowy Targ ogłosiła w dniu dzisiejszym przetarg nieograniczony na budowę kolumbarium z niszami przeznaczonymi do składania urn z prochami zmarłych na Cmentarzu Komunalnym w Nowym Targu. Rozstrzygnięcie nastąpi 21 lutego br.

Kolumbarium na nowotarskim cmentarzu - ogłoszono przetarg na budowę

Kolumbarium, zgodnie z przyjętym projektem, ma stanąć w bliskim sąsiedztwie istniejącej kaplicy pogrzebowej, w miejscu, w którym obecnie znajduje się murek oraz szpaler tui. W ramach inwestycji, planowana jest rozbiórka murku i zbudowanie w tym miejscu kolumbarium z niszami przeznaczonymi do składania urn z prochami zmarłych. Zostaną także wykonane elementy małej architektury w postaci czterech ławek oraz wymiana istniejącego utwardzenia terenu w sąsiedztwie kolumbarium. Układ komunikacyjny, jak również usytuowanie tzw. pól grzebalnych pozostają bez zmian.

Kolumbarium będzie miało 13,2 m długości i 1,25 m szerokości (wraz z podmurówką). Powierzchnia całego terenu inwestycji to 420 m2. Obiekt będzie miał prostą formę architektoniczną, dostosowaną do charakteru otoczenia i uwzględniającą spadek terenu. Będzie miał formę ściany z niszami, podzielonej na dwa niesymetryczne segmenty, połączone ze sobą elementem w formie kamiennej półki. Bryłę urozmaicono elementem kamiennego krzyża. 

Do wykończenia zastosowany zostanie naturalny piaskowiec koloru szarego, pochodzenia lokalnego. Element krzyża i półki kamiennej z piaskowca białego podkreślono dzięki zastosowaniu akcentu kolorystycznego. Nisze zamknięte są płytami granitowymi w kolorze czarnym. Każda nisza posiada własną półkę o szerokości ok.13 cm, służącą do umieszczania zniczy.

/os

NT24TV 31.01.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również