Kolejny świetny występ Oli Król i Oskara Kwiatkowskiego!

23 lutego 2019 11:26
Aleksandra Król oraz Oskar Kwiatkowski zajęli 4 miejsce w Snowboardowym Pucharze Świata w olimpijskiej konkurencji Slalom Gigant Równoległy (PGS),rozegranym dzisiaj  na olimpijskiej trasie w Secret Garden w Chinach.

Król do finałowej szesnastki awansowała, z 4 czasem kwalifikacyjnym. Kwiatkowski eliminacje ukończył na 14 miejscu. W 1/8 finału Król pokonała Emi Sato z Japonii, Kwiatkowski natomiast pokonał Maurizio Bormiliniego z Włoch.

W 1/4 finału Król, lepsza była od Loch Cheyene z Niemiec a Kwiatkowski od Vica Wilda z Rosji. W walce o finał od Król minimalnie lepsza okazała się aktualna złota medalistka z Igrzysk Olimpijskich Ester Ledecka z Czech. Kwiatkowskiego pokonał natomiast Andrey Sobolev z Rosji. W małym finale lepsza od Polki była Selina Joerg z Niemiec.  Kwiatkowskiego pokonał natomiast Stefan Baumaister z Niemiec.

Po zawodach Król powiedziała:  – Szkoda tego biegu półfinałowego. Byłam naprawdę bardzo blisko pokonania Ester Ledeckiej. Także bardzo niewiele zabrakło, ażeby wywalczyć trzecie miejsce. Niebieski tor sprawiał wiele trudności zawodnikom, zwłaszcza na 6 tyczce od końca. Tam po prostu traciło się prędkość. Ale trudno, idziemy naprzód, jutro kolejne zawody. Mam dobry sezon i walka wciąż trwa.