Kamery live
prognoza pogody

Kolejny punkt ratowniczy GOPR

12 stycznia 2021 14:22

W Pcimiu uruchomiony został nowy punkt, w którym stacjonują ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR. Do dyspozycji będą oni mieli taki sprzęt jak m.in. nosze ratownicze oraz quad.

Kolejny punkt ratowniczy GOPR

Fot. Grupa Podhalańska GOPR

Od początku stycznia 2021 Grupa Podhalańska GOPR uruchomiła kolejny punkt ratowniczy, który zlokalizowany został w Pcimiu nieopodal Myślenic. Punkt został wyposażony w specjalistyczny sprzęt ratowniczy, w tym nowy pojazd czterokołowy wraz z przyczepką i noszami ratowniczymi.

 – Punkt będzie prowadził górskie działania ratunkowe na terenie Beskidu Średniego, zachodniej części Beskidu Wyspowego oraz Pogórza Wielickiego – czytamy w komunikacie prasowym Grupy Podhalańskiej GOPR. – W sezonie zimowym na tym terenie działa już Stacja Ratunkowa przy Stacji Narciarskiej Chełm Zarabie Myślenice.

Organizacja punktu ratowniczego związana jest z intensywnym rozwojem ruchu turystycznego w rejonie Myślenic oraz regularnie prowadzonymi w tym obszarze działaniami poszukiwawczymi w górach.

/źródło: Grupa Podhalańska GOPR/

redakcja 12.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również