Kamery live
prognoza pogody

Kolejny piknik leśny – tym razem w Mizernej

17 sierpnia 2023 11:20

Mieszkańcy Podhala mieli okazję uczestniczyć w kolejnym Pikniku Leśnym – Lato w Mizernej. Gmina Czorsztyn wspólnie z Nadleśnictwem Krościenko przygotowała wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych!

Kolejny piknik leśny - tym razem w Mizernej

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia edukacyjne Lasów Państwowych, stoiska z kompozycjami z runa leśnego oraz pokazy rzeźbienia w drewnie. Nie zabrakło również kół gospodyń wiejskich, ochotniczych straży pożarnych oraz Polskiego Związku Łowieckiego, z którymi aktywnie współpracują Lasy Państwowe.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym przez wiceministra klimatu i środowiska, Edwarda Siarkę.

– Świętujemy stulecie Lasów Państwowych! Stawiamy na edukację najmłodszych. Piknik Leśny to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy na temat lasów. Dzieci dzięki zabawom edukacyjnym i pokazom rzeźbienia sowy, mogły poznać różne zastosowania drewna w życiu codziennym. A jest ich aż 30 tysięcy! –  powiedział minister Siarka.

Leśnicy na co dzień dbają o ochronę przyrody, prowadząc zrównoważoną gospodarkę leśną. Podejmują różne inicjatywy pokazujące ich pracę dla dobra lasu i ludzi.

– Chcemy mówić o korzyściach płynących z lasu. Nie jest to tylko drewno, ale również runo leśne, dziczyzna. Piknik ma na celu przybliżyć gospodarkę leśną lokalnej społeczności oraz turystom, którzy odwiedzają nasz region – powiedział nadleśniczy Nadleśnictwa Krościenko, Jan Czaja.

Wydarzenie zyskało góralski charakter dzięki lokalnej muzyce. Na scenie wystąpili Lubań – dziecięcy zespół góralski, Nem – trio ze Sromowiec Niżnych, Maniowanie – zespół góralski z Maniów, Kjyrpecki – muzyka górali białych – Łącko, zespół Skalne Orły, Ireneusz Kowalczyk.

– Wspieramy twórczość artystów z naszego regionu i promujemy lokalne społeczności. Wspólnie z leśnikami jednoczymy siły, by nasz region prężnie się rozwijał i był coraz bardziej atrakcyjny dla mieszkańców i turystów – zaznaczył Zastępca Wójta Gminy Czorsztyn, Krzysztof Górecki.

Na kolejny Piknik Leśny zapraszamy już w najbliższą sobotę, 19 sierpnia do Gminy Łabowa.

/źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska/

redakcja 17.08.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również