Kamery live
prognoza pogody

Kolejny mistrz akrobacji potwierdza swój udział w IX Nowotarskim Pikniku Lotniczym

21 lipca 2017 19:02

Uwielbia Polskę, polskie jedzenie, ma żonę stąd, przyjeżdża praktycznie na wszystkie pokazy lotnicze do naszego kraju, a w tym roku w ramach wdzięczności dla naszej publiczności, lata w polskich barwach, z dużym napisem "Dziękuję Przyjaciele". Czy mogło zabraknąć go na Nowotarskim Pikniku Lotniczym? Absolutnie nie! Fantastyczne pokazy nieustraszonego Uwe Zimmermanna zobaczymy w ciągu dwóch dni pokazów lotniczych, które odbędą się w Nowym Targu już za 3 tygodnie!

Kolejny mistrz akrobacji potwierdza swój udział w IX Nowotarskim Pikniku Lotniczym

Uwe Zimmermann jest pilotem akrobacyjnym, mistrzem wyścigów motorowych Niemiec oraz zdecydowanym pasjonatem tego co robi. W życiu zawodowym jest szefem firmy, zajmującej się produkcją zabezpieczeń do maszyn.

Swoją przygodę z lotnictwem zaczął jako dziecko od szybowców, następnie zrobił licencję pilota samolotowego i wybrał się do Czech, do trenera czeskiej kadry narodowej w akrobacji, by uczyć się tego sposobu latania od najlepszych. Brał udział w zawodach akrobacyjnych, po czym doszedł do wniosku, że latanie według ustalonych reguł i ustalonego programu jest po prostu… nudne!

Rozpoczął swoją przygodę z pokazami akrobacyjnymi. Rezultatem są jego dynamiczne air show na wielu imprezach lotniczych. Uwe uwielbia polską publiczność. Chętnie lata w Polsce i praktycznie jest na każdej imprezie lotniczej w naszym kraju. Obecnie lata na samolocie akrobacyjnym – Extra 300 S. Także inne typy samolotów nie są mu obceb- Zlin, Wassmer, Piper, Cessna, GIL, Lancair czy tez Seneca. Ma przelatanych ogólnie ponad 2000 godzin.

Uwe mieszka blisko Dortmundu i całkiem blisko zakładu Waltera Extry budującego między innymi jego samolot akrobacyjny – Extra 300 S. Jego żoną jest Polka. Uwe uwielbia schabowego, golonkę i polskie ryby. Słowo „poddać się” jest mu nieznane. Pasja latania jest dla niego lekarstwem na wszelkie trudności i ciężkie chwile. W tym roku, w podziękowaniu za wspaniałe komentarze na stronie Facebooka (stworzonej zresztą przez fanów), lata w barwach Polski, z dużym napisem „Dziękuję Przyjaciele”. Swoim pokazem dziękuje swoim fanom, Polsce i polskiej publiczności, która zawsze z sympatią odnosi się do Uwe i zawsze trzyma za niego kciuki w tych dobrych i w tych złych chwilach.

IX Nowotarski Piknik Lotniczy odbędzie się w dniach 12 i 13 sierpnia 2017r. Uwe zobaczymy każdego dnia pokazów.

www.pikniknowotarski.pl

FB @lotniskonowytarg

NT24TV 21.07.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również