Kamery live
prognoza pogody

Kolejny, dobowy rekord zakażeń w Małopolsce – dziś są to 74 osoby

17 lipca 2020 13:05

Kolejny rekord dobowej ilości zakażeń w Małopolsce. Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 74 osób. Nie ma dziś  żadnego nowego przypadku z powiatu nowotarskiego, w sąsiednim powiecie tatrzańskim stwierdzono 3 nowe zakażenia. Aktualnie 6 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Kolejny, dobowy rekord zakażeń w Małopolsce - dziś są to 74 osoby

Wśród potwierdzonych dziś przypadków zakażeń, znajduje się 48 kobiet i 26 mężczyzn, w wieku od 4 do 87 lat, z powiatu nowosądeckiego (27 osób), wadowickiego (14 osób), Nowego Sącza (6 osób), powiatu bocheńskiego (5 osób), Krakowa i powiatu oświęcimskiego (po 4 osoby), powiatów: krakowskiego i tatrzańskiego (po 3 osoby), miechowskiego, myślenickiego i wielickiego (po 2 osoby) oraz gorlickiego i tarnowskiego (po 1 osobie). 

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2303 osób. Mamy 1453 ozdrowieńców.

W powiecie nowotarskim stwierdzono do tej pory 31 przypadków zakażeń, w powiecie tatrzańskim – 52. 

Otrzymaliśmy także informację z WSSE w Krakowie o usunięciu 4 osób z raportu. Osoby te będą wykazywane przez stacje sanitarno-epidemiologiczne z innych województw, zgodnie z miejscem zamieszkania pacjentów. Raport skorygowano.

Źródło informacji: WSSE w Krakowie

os 17.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również