Kamery live
prognoza pogody

Sentient i Karak 2 zdominowały ostatnie spotkanie miłośników fantastyki w Nowym Targu

11 marca 2024 15:00

Nowotarski Klub Fantastyki to inicjatywa, która zrzesza fanów ogólnie pojętej fantastyki z całego regionu – książek, gier, filmów czy komiksów.

Sentient i Karak 2 zdominowały ostatnie spotkanie miłośników fantastyki w Nowym Targu

Nowotarski Klub Fantastyki w Spółdzielczym Domu Kultury (fot. Andrzej Lach)

Sobotnie spotkanie w Spółdzielczym Domu Kultury odbyło się w wyjątkowych warunkach – z okazji dnia kobiet, uczestnicy z przyczyn technicznych zagrali na stole do ping-ponga, jednak nie stanowiło to absolutnie żadnej przeszkody podczas zabawy w gry planszowe i karciane. Tym razem królowały dwie z nich: Sentient oraz Karak 2.

Sentient to gra logiczna polegająca na odpowiednim ustawianiu kombinacji wylosowanych na początku każdej rundy kości w taki sposób, aby uzyskać jak najwięcej punktów spełniając wymagania zaprezentowane na kartach. Wymagania te, to różne działania matematyczne na dwóch kościach znajdujących się po obu stronach karty.

Karak 2 to gra przygodowa rozgrywająca się na modularnej planszy hexowej. Celem graczy wcielających się w wybranego wcześniej herosa jest odnalezienie i pokonanie głównego przeciwnika. Aby tego dokonać, na swojej drodze trzeba zmierzyć się z potworami, zdobywać wyposażenie oraz zaklęcia, ale także surowce potrzebne do rozwoju miasta oraz rekrutacji armii. W grze nie ma mechanik rywalizacji bezpośredniej, jednak na końcu wygrywa tylko jedna osoba.

Nowotarski Klub Fantastyki jest darmową inicjatywą, otwartą dla wszystkich chętnych (dzieci w wieku poniżej 10 lat jedynie z opiekunem). Spotkania odbywają się w dwie soboty w miesiącu o godzinie 14:00 w Sali Kominkowej Spółdzielczego Domu Kultury w Nowym Targu, mieszczącego się przy ul. Kopernika 12.

Spotkania klubu to nie tylko gry planszowe i karciane o zróżnicowanym stopniu trudności: od bardzo łatwych rozgrywek trwających maksymalnie 30 minut, po gigantyczne gry planszowe, które potrafią trwać nawet sześć godzin. Częstą formą rozrywki przy dużej ilości chętnych jest gra narracyjna “Mafia” – prowadzona czasami w żartobliwym tonie. Odbywają się również nieodpłatne pokazy i prezentacje nowych gier planszowych i bitewnych zainicjowane wewnętrznie przez członków klubu, podczas których można w swoim własnym tempie poznać zasady tych gier.

Informacje dotyczące kalendarza spotkań znajdziemy w mediach społecznościowych Konwentu Fantastyki Oscypkon oraz Spółdzielczego Domu Kultury. Aby być na bieżąco z planowaną tematyką spotkań lub móc zaproponować realizację swoich własnych pomysłów, można dołączyć do serwera Discord. 

Andrzej Lach 11.03.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również