Kamery live
prognoza pogody

Kolejna ofiara Brzeskiego

30 maja 2020 08:52

Łukasz Brzeski z NKSW Hoły Team, reprezentujący również krakowski klub Kotwica MMA Team, w swojej 10 zawodowej walce w formule MMA odniósł 9 zwycięstwo. Podczas piątkowej, studyjnej gali Babilon MMA 13, nowotarżanin w walce wieczoru pokonał przez TKO w 2 rundzie Michała Piwowarskiego ze Szczecina.

Kolejna ofiara Brzeskiego

Brzeski, o którym coraz głośniej mówi się jako o nadziei polskiego MMA, i który jest pretendentem do pasa mistrzowskiego Federacji Babilon, był faworytem potyczki z Piwowarskim.

On sam jednak bardzo ostrożnie podchodził do tego pojedynku.

– Presja walki z zawodnikiem znajdującym się niżej w rankingu jest ogromna. Masz wtedy dużo do stracenia, a niewiele do zyskania – mówił kilka dni przed galą.

Za Brzeskim w ringu przemawiało nie tylko większe doświadczenie, ale i lepsze warunki fizyczne. Na oficjalnym ważeniu wniósł na wagę 3 kilogramy więcej od swojego przeciwnika. Był też o 10 cm wyższy.

Pojedynek był zakontraktowany na 3 rundy po 5 minut.

W pierwszej Brzeski miał jeszcze spore problemy. Co prawda umiejętnie unikał parteru, ale w trakcie wymian w stójce, przyjął na szczękę kilka potężnych ciosów Piwowarskiego. Po jednym z nich mocno nawet zachwiało nowotarżaninem, który byl bliski nokdaunu.

W przerwie Brzeski zdołał się zregenerować i druga runda to już była jego absolutna dominacja. Błyskawicznie przejął kontrolę w ringu i z pozycj “żółwia” zaczął demolować twarz Piwowarskiego. 53 sekundy przed końcem tej rundy, sędzia zakończył ten pojedynek.

 Przyznam, że Michał zaskoczył mnie siłą swoich ciosów i dynamiką w stójce. Przegrana pierwsza runda była wkalkulowana. Wiedziałem, że im dłużej będzie to trwało, tym sił Michałowi będzie ubywać i inicjatywa będzie po mojej stronie. Ważne było by tę walkę trzymać w górze. I ten plan się sprawdził. Mam nadzieję, że kolejna walka, będzie już walką o pas. Jestem na nią gotowy – mówił tuż po walce, niepokonany w Babilonie Brzeski. 

Fot. Bartłomiej Zborowski/facebook.com/Babilon

Maciej Zubek 30.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również