Kamery live
prognoza pogody

Kolędowanie z Golec uOrkiestra i z…Janem Pawłem II (zdjęcia)

20 stycznia 2023 16:36

W Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbył się wczoraj kolejny z kolędowych koncertów zorganizowanych przez Lasy Państwowe. Tym razem na scenie pojawił się zespół Golec uOrkiestra z wyjątkowym i wzruszającym projektem muzycznym, gdzie najpiękniejsze polskie kolędy wykonywane były… razem z Janem Pawłem II. Jak to możliwe? Nieznane wcześniej nagrania audio, w których słyszymy Ojca Świętego śpiewającego kolędy, połączone zostały z muzycznymi aranżacjami zespołu Golec uOrkiestra. W efekcie publiczność mogła odnieść wrażenie, jakby Święty Jan Paweł II kolędował wspólnie z zespołem.

Kolędowanie z Golec uOrkiestra i z...Janem Pawłem II (zdjęcia)

Ważnym elementem koncertu, w którym miała okazję uczestniczyć wczoraj publiczność zgromadzona w Orawskim Centrum Kultury, są unikatowe nagrania, które Łukasz i Paweł Golcowie otrzymali od zaprzyjaźnionej Siostry Teodory, Sercanki, która pracowała podczas pontyfikatu Jana Pawła II w Watykanie. To dźwiękowy zapis kolęd, które Ojciec Święty śpiewał w Watykanie podczas papieskich Wigilii. W warstwie wizualnej, ilustrującej nagrania audio z głosem papieża, pojawiają się materiały pochodzące z archiwów watykańskich (materiały z Wigilii w Watykanie, z modlitwy Papieża przy Żłóbku ustawionym na placu św. Piotra, z modlitwy przy Żłóbku ustawionym w Bazylice Watykańskiej, z Pasterki prowadzonej przez Jana Pawła II itp.), jak również specjalnie zaaranżowane i wyreżyserowane sceny przedstawiające kolędowanie z Janem Pawłem II – np. Ojciec Święty siedzący z młodymi ludźmi przy stole, śpiewający kolędy przez telefon, czy zapalający bożonarodzeniową świecę w oknie watykańskim.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych i parlamentarnych, a z ramienia organizatora – reprezentanci Lasów Państwowych i Nadleśnictwa Nowy Targ. Koncert podziwiali m.in. wiceminister Edward Siarka, starosta nowotarski Krzysztof Faber, wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak oraz radny województwa małopolskiego Marek Wierzba. 

źródło informacji o projekcie: oficjalna strona zespołu Golec uOrkiestra

fot. Paweł Kos

os 20.01.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również