Kamery live
prognoza pogody

“Kolędowanie to duszy uwrażliwianie” – magiczny wieczór z kolędami w SP 2

29 stycznia 2023 19:28

“Kolędowanie to duszy uwrażliwianie” – pod tym hasłem już od kilku lat w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Targu organizowany jest wieczór kolęd w wykonaniu uczniów i zaproszonych gości. Tym razem wydarzenie odbyło się tuż przed rozpoczynającymi się feriami zimowymi, a koncert uświetniły występy specjalne, podczas których, poza kolędami zabrzmiała nawet piosenka Sanah. 

Wydarzenie miało miejsce w szkolnej sali gimnastycznej, którą na tę okoliczność udekorowano tak klimatycznie, że choć od świąt minął już miesiąc, z łatwością można było ponownie poczuć nastrój Bożego Narodzenia. Szczególnie, że pierwszy z utworów grupa zerówkowiczów wykonała przy zgaszonych światłach, jedynie w blasku świątecznych lampek. 

Koncert obfitował w góralskie akcenty, które były widoczne w doborze repertuaru, jak i elementach ubioru występujących uczniów. Poza góralskimi, zabrzmiały także klasyczne, polskie kolędy oraz świąteczne piosenki, jak choćby “Ding dong” Kayah. Nie brakło solowych występów w wykonaniu szkolnych talentów, ani wspólnego śpiewania przy akompaniamencie pani Ewy Rapacz. 

Wieczór zwieńczył występ Beaty “Beti” Buszki, która wspólnie z córką Katarzyną Buszką – oraz przy wtórze wielu dziecięcych głosów – wykonała kolędę “Cicha noc”, a następnie autorski utwór opowiadający o macierzyńskiej miłości pt. “Skała”. Na koniec pojawiła się miła niespodzianka – Natasza, jedna z uczennic “dwójki”, zarazem ucząca się śpiewu pod okiem Beti odważyła się po raz pierwszy zaprezentować swoje wokalne możliwości przed publicznością. Na swój premierowy występ wybrała jednak nie kolędę, a jeden z przebojów Sanah. 

W wieczorze kolęd uczestniczył burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha, skarbnik Ewa Bobek oraz radni Jan Łapsa, Krzysztof Sroka, Bożena Groń i Ewa Garbacz, która, jako nauczycielka w SP2, odpowiedzialna była także za współorganizację wydarzenia. Radni przekazali dzieciom pudełko czekoladek, a pani dyrektor Danuta Pyzowska-Foryt, korzystając z faktu, że koncert odbył się jeszcze w styczniu, złożyła zgromadzonym noworoczne życzenia.

os 29.01.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również