Kamery live
prognoza pogody

Kolęda dziecięcych serc

20 stycznia 2017 15:32

Jedenastoletnią tradycję ma już kolędowanie wszystkich przedszkolaków z miasta na scenie MOK-u. Z roku na rok programy artystyczne najmłodszych, ich stroje, rekwizyty, scenografia, choreograficzne układy, podkład muzyczny lub instrumentacja – są coraz ciekawsze, okazalsze, coraz lepiej przygotowane.

Kolęda dziecięcych serc

Przedszkolny koncert kolęd odbył się, jak zawsze, pod hasłem „Dzieciątku śpiewamy…”, a jego współorganizatorami byli dyrektorzy przedszkolnych placówek, burmistrz Nowego Targu i Miejski Ośrodek Kultury. Przez scenę przewinęły się zespoły z miejskich przedszkoli nr 2 i 4, z przedszkola działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1, z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Serafitek i niepublicznych przedszkoli „Fiku Miku”, „Liwlandia”, „Lokomotywa”, Słoneczne Przedszkole”, „Wesoły Korowód”.

Mini-spektakle przedszkolaków stylizowanych na góralską modłę, przebranych za śnieżynki, aniołki; aranżujących betlejemskie scenki ze Święta Rodziną, Trzema Królami, fantastycznym Turoniem – były urokliwe. Niektóre grupy postarały się o własną instrumentację. Widownię wypełniała publiczność złożona z mam, babć, dziadków, cioć. Oklaski dla małych artystów były więc rzęsiste, a w finale – wspólne, radosne śpiewanie na scenicznych deskach. Dla wielu przedszkolaków był to zresztą debiut na dużej scenie.

Wykonawcom dziękowali ze słodkościami pani wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska-Steg i przewodniczący Rady Andrzej Rajski. Mimo mrozu na zewnątrz – kolędowanie najmłodszych rozgrzało serca, ucieszyło uszy i oczy. Trudno sobie wyobrazić, żeby za rok przedszkolaki znów nie przyszły z taką kolędą.

opr. asz

NT24TV 20.01.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również