Kamery live
prognoza pogody

Klikuszowa: nietrzeźwy mężczyzna szedł środkiem zakopianki

17 marca 2021 16:45

W poniedziałek po godzinie 21 w Klikuszowej doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Nietrzeźwy mężczyzna w ciemnym ubraniu szedł środkiem jezdni, a kobieta jadąca swoim samochodem w ostatniej chwili zauważyła pieszego i uniknęła potrącenia. W obawie o życie mężczyzny zatrzymała auto i o zaistniałej sytuacji powiadomiła nowotarskich funkcjonariuszy. Pieszy odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nieużywanie elementów odblaskowych.

Klikuszowa: nietrzeźwy mężczyzna szedł środkiem zakopianki

Z uwagi na to, że pieszym nie miał się kto zaopiekować, został przewieziony do wytrzeźwienia  do nowotarskiej komendy. W tej sytuacji na szczęście nie doszło do tragedii, a mężczyźnie nic się nie stało. 

-Przypominamy, że pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym jest zobowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym mamy my sami. Dbajmy o własne bezpieczeństwo i poruszajmy się zgodnie z przepisami – apeluje policja. 

Właśnie w poniedziałek, 15 marca, policjanci ruchu drogowego nowotarskiej komendy prowadzili działania pn. “Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Policjanci w ramach tej akcji ujawnili w sumie 57 wykroczeń polegających na nieprawidłowym zachowaniu kierujących względem pieszych i 5 wykroczeń popełnionych przez samych pieszych. 

źródło: KPP Nowy Targ

os 17.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również