Kamery live
prognoza pogody

Kierowca bez uprawnień i z sądowym zakazem, pasażer z narkotykami

22 listopada 2022 11:07

21-letni kierujący volkswagenem zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów ze Szczawnicy, nie posiadał uprawnień i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Z kolei 18-letni pasażer posiadał środki odurzające.

Kierowca bez uprawnień i z sądowym zakazem, pasażer z narkotykami

W niedzielę w nocy policjanci z Komisariatu Policji w Szczawnicy zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Tylmanowa samochód osobowy marki Volkswagen z niesprawnym oświetleniem. Za kierowcą siedział 21-letni mężczyzna. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 21-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Podczas kontroli uwagę mundurowych zwrócił jeden z pasażerów, który zachowywał się bardzo nerwowo. 18-latek w kieszeni miał schowany woreczek strunowy z niewielką zawartością tzw. kryształu. Został on zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy. Mężczyzna odpowie za posiadanie środków odurzających z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za co grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat. 21-latek odpowie za brak uprawnień oraz niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

os 22.11.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również