Kamery live
prognoza pogody

Kierował samochodem bez prawa jazdy

7 maja 2021 11:07

25-letni mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo wydanej decyzji administracyjnej o zatrzymaniu prawa na 3 miesiące za nadmierną prędkość. Teraz okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy.

Kierował samochodem bez prawa jazdy

W środę po godzinie 19, w Jabłonce policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki BMW, którego kierujący nie zastosował się do znaku P4 czyli podwójnej linii ciągłej. Za kierownicą siedział 25-letni mieszkaniec Małopolski. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna w kwietniu br. stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Wtedy to starosta wydał decyzję o administracyjną o zatrzymaniu mu prawa jazdy na 3 miesiące. Pomimo zatrzymanego prawa jazdy, 25-latek nadal kierował samochodem, dlatego teraz okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy. Jeżeli mężczyzna będzie kierował pojazdem w wydłużonym okresie zatrzymania prawa jazdy, zostaną mu cofnięte uprawienia do kierowania pojazdami, a prowadzenie pojazdu mechanicznego nie stosując się do wydanej decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień, jest już przestępstwem z art. 180a  kk, za które m.in. grozi kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat. Za popełnione wykroczenia mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

/źródło: KPP Nowy Targ/

redakcja 07.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również