Kamery live
prognoza pogody

Kierował oplem pomimo cofniętych uprawnień

25 października 2022 15:09

Kierowca opla nie zastosował się do znaku B-1 „zakaz ruchu”. Okazało się, że mężczyzna decyzją starosty miał cofnięte uprawnienia do kierowania. Prowadzenie pojazdu mechanicznego po cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami to przestępstwo, za które grozi grzywna, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Kierował oplem pomimo cofniętych uprawnień

W sobotę w południe w Rabce-Zdroju na ulicy Zakopiańskiej policjanci z miejscowego komisariatu zauważyli kierowcę opla, który nie zastosował się do znaku B-1 „zakaz ruchu” i kontynuował jazdę. Z uwagi na popełnione wykroczenie został zatrzymany do kontroli drogowej. Za kierownicą samochodu siedział 33-letni mężczyzna, który jak się okazało, miał cofnięte uprawnienia do kierowania decyzją Starosty Powiatu Nowotarskiego. Dodatkowo opel miał pękniętą szybę czołową, za co policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny. Niestosowanie się do znaku „zakaz ruchu” i jazda samochodem z pękniętą szybą to wykroczenia. Natomiast prowadzenie pojazdu mechanicznego, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, to przestępstwo z art. 180 a kk, za które grozi grzywna, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Redakcja 25.10.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również