Kamery live
prognoza pogody

“Kiedy odpady” – nowa aplikacja dla mieszkańców Nowego Targu

7 lipca 2023 12:04

Urząd Miasta Nowy Targ uruchomił darmową platformę “Kiedy Odpady”, znajdującą się w aplikacji mMieszkaniec. Jest ona skierowana do mieszkańców domów jednorodzinnych – dzięki niej, będą mogli w łatwy sposób sprawdzić terminy i rodzaj odbieranych w danym dniu odpadów na terenie miasta.

-Aplikacja ta jest dedykowana użytkownikom urządzeń mobilnych. Chcemy, by mieszkańcy mogli w prosty sposób sprawdzić, kiedy odpady będą odbierane z terenu ich nieruchomości – informuje urząd Miasta w ogłoszeniu na oficjalnej stronie internetowej – Korzystanie z tej bezpłatnej aplikacji jest proste. Po jej pobraniu na urządzeniu wpisujecie nazwę miasta, a następnie ulicy. I gotowe!

W telefonie i tablecie użytkownik znajdzie informacje o terminie wywozu poszczególnych rodzajów odpadów: zmieszanych i popiołu oraz segregowanych (tworzywo sztuczne/metal, szkło, papier) i bioodpadach, ale aplikacja daje więcej możliwości. Wprowadzono w niej m.in. zakładkę “informacje” – to poradnik dla osób, które uczą się segregować lub nie wiedzą, co wrzucić do jakiej frakcji.

W aplikacji znajduje się także krótka informacja o Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych z nawigacją do punktu, jak i informacją o rodzajach i ilości przyjmowanych przez punkt odpadów.

– Zachęcamy do testowania aplikacji i korzystania z tego wygodnego i bezpłatnego narzędzia. Stosuje je coraz więcej gmin w Polsce: zarówno tych dużych jak i mniejszych – zachęca nowotarski magistrat. 

Adres do platformy dla mieszkańca: nowytarg.kiedyodpady.pl
Kiedy Odpady są również widoczne już w aplikacji mobilnej mMieszkaniec. 
✔ Link do sklepu Google Play:play.google.com
✔  Link do sklepu AppStore: apps.apple.com

os 07.07.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również