Kamery live
prognoza pogody

Kiedy na biegówki w Nowym Targu?

30 grudnia 2019 10:22

Wraz z nastaniem zimowej aury i wolnych dni, zaczynają pojawiać się pytania o trasy do narciarstwa biegowego w Nowym Targu. Oferta na przygotowanie i utrzymanie przez miasto tras wybrana będzie 2 stycznia, obejmując okres od 7 stycznia do 31 marca 2020 roku. Najbardziej zapaleni narciarze rozpoczęli już jednak sezon zarówno w Borze Kombinackim, jak i w okolicy lotniska i Boru na Czerwonem. 

Kiedy na biegówki w Nowym Targu?

O plan dotyczący profesjonalnego przygotowania i utrzymania tras ratrakiem, zapytaliśmy kierownika ds. Sportu i Turystyki Urzędu Miasta. 

-Mamy postępowanie by od 7 stycznia zapewnić utrzymanie tras. Możliwe, że będzie to wcześniej, ale zależy od warunków, bo na razie prognozy są bardzo niestabilne – mówi Arkadiusz Szymczyk – Być może coś będzie robione nawet dziś. Ma być oceniony stan czy da się wyznaczyć tory. 

Zamówienie, na które można składać oferty do 2 stycznia 2020, obejmuje przygotowanie tras w obrębie rezerwatu przyrody „Bór na Czerwonem”, w „Borze Kombinackim” obok dawnych zakładów NZPS „Podhale” oraz narciarskich tras biegowych w ramach Biegu Podhalańskiego, na naturalnej pokrywie śnieżnej. Ratrak do przygotowania tras musi posiadać możliwość jednoczesnego frezowania i wyciskania torów biegowych do stylu klasycznego, a wykonanie tras ma odbywać się we wczesnych godzinach rannych, wieczorem oraz w nocy, w trakcie opadów śniegu lub niezwłocznie po ich ustaniu. 

Warunki w Gorcach pozwoliły natomiast Gminie Nowy Targ na przygotowanie trasy “Śladami Olimpijczyków” z Obidowej na Turbacz. Warunki na trasie są określane jako doskonałe.

Obidowa🏂🏔️⛷️❄️magia🎿😍

Opublikowany przez Gmina Nowy Targ – przestrzeń dla Twoich pasji Niedziela, 29 grudnia 2019

/os

 

os 30.12.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również