PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Katarzyna Mrożek i Beata Cholewa w Altanie

13 lipca 2021 13:53

W najbliższą niedzielę 18 lipca zapraszamy na godz. 17.00 do Altany na koncert duetu smyczkowego Katarzyna Mrożek i Beata Cholewa z klasycznym repertuarem. Zatem poczujemy się jak we wiedeńskim parku. Koncert w ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Katarzyna Mrożek i Beata Cholewa w Altanie

Beata Cholewa – wiolonczelistka pochodząca z Nowego Targu. Swoją naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w PSM I i II st. w Nowym Targu. Następnie ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Białymstoku oraz studia magisterskie na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Brała udział w licznych kursach mistrzowskich m. in. w Busku- Zdroju, Przemysłu, Żaganiu oraz w Zakopanem, współpracując z takimi prof. jak Tomasz Strahl, Roman Jabłoński, Stanisław Firlej, Paweł Głombik. Uczestniczyła w projekcie orkiestrowym RIAS w Berlinie, gdzie miała okazje wystąpić w Filharmonii Berlinskiej. Współpracowała z Wrocławską Orkiestrą Symfoniczną oraz Wrocławską Orkiestrą Kameralną Leopoldinum, Baltic Neopolis Orchestra w Szczecinie, Orkiestrą Zdrojową w Krynicy Zdroju, Suwalską Orkiestrą Kameralną oraz Tatrzańską Orkiestrą Klimatyczną w Zakopanem. Obecnie jest nauczycielem w szkołach muzycznych.

Katarzyna Mrożek – Nowotarżanka wywodząca się z rodziny artystów plastyków, skrzypaczka, muzyk, z zamiłowania grafik warsztatowy. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7lat w PSM I i II st. im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu, a kontynuowała swoje umiejętności w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej. W 2019r. ukończyła studia na Akademii Muzycznej w Krakowie. Podczas studiów brała udział w programie Erasmus+ w National University of Music Bucharest w Rumunii. Wielokrotna uczestniczka Międzynarodowych Kursów Muzycznych im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie. Współpracuje z Tatrzańską Orkiestrą Klimatyczną z Zakopanego. Obecnie jest skrzypaczką w “Archetti” Orkiestrze Kameralnej Miasta Jaworzna oraz nauczycielem gry na skrzypcach w szkole muzycznej w Nowym Targu.

os 13.07.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również