Kamery live
prognoza pogody

Już jutro ruszają Targi Bożonarodzeniowe!

14 grudnia 2019 10:59
Wyciszenie Włącz dźwięk

Zagroda św. Mikołaja z reniferami, mini-zoo z alpakami, pokazy łyżwiarstwa figurowego czy stragany z rękodzielnikami i produktami regionalnymi. Już jutro o 16:00 na nowotarskim rynku zaświeci się Bożonarodzeniowa choinka.

Nowotarskie Targi Bożonarodzeniowe to największy jarmark świąteczny na Podhalu – trudno szukać podobnego w Zakopanem czy Szczawnicy. Od 15 do 23 grudnia w Stolicy Podhala będzie można znaleźć wszystko, co wiążę się z magią świąt – lodowisko na którym będzie można pojeździć na łyżwach, zagrodę w której spotkamy św. Mikołaja i jego renifery (21-22 grudnia) czy scenę, na której odbędą się jasełka czy góralska wigilia Związku Podhalan (22 grudnia). To będzie idealne miejsce dla całych rodzin na spędzenie wolnego czasu. Dzieci będą mogły skorzystać z zjeżdżalni, zagrać w cymbergaja czy podziwiać futrzane towarzystwo, które stworzą alpaki z hodowli El Salvador. Z kolei dorośli wśród rozstawionych straganów będą mogli zakupić regionalną żywność – m.in. pieczywo, sery i wędliny – a także świąteczne wypieki czy ozdoby. 

Targi rozpoczną się w niedzielę. Stanie się to wraz z niemal już tradycyjnym rozświetleniem widowiskowej choinki ulokowanej na rynku. Następnie swoje umiejętności zaprezentują członkowie Podhalańskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego “Zwyrtany” oraz młodzi hokeiści z MMKS Podhale Nowy Targ. Nie zabraknie koncertu kolęd w wykonaniu Studia Piosenki Septyma czy występu artystycznego uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Po wszystkich pokazach odbędzie się dyskoteka na lodowisku. 

Jednym słowem – będzie się działo. Niezdecydowanych bądź tych, którzy nie mieli okazji wybrać się na poprzednie edycje Targów Bożonarodzeniowych w Stolicy Podhala, zachęcamy do obejrzenia naszego materiału video umieszczonego poniżej. 

/ps/

Piotr Starmach 14.12.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również