Kamery live
prognoza pogody

Już dziś startuje 20. Jarmark Podhalański

12 sierpnia 2022 10:40

Już od środy na nowotarskim rynku rośnie scena największego, plenerowego wydarzenia organizowanego przez miasto – Jarmarku Podhalańskiego. Po pandemicznej przerwie, w tym roku wreszcie nic nie stoi już na przeszkodzie jubileuszowej edycji wydarzenia, które jest corocznym, trzydniowym świętem miasta, odwołującym się bezpośrednio do jego pradawnej tradycji handlowej. 

Już dziś startuje 20. Jarmark Podhalański

fot. MCK Nowy Targ/Instagram

Paradę Gazdowską, która w tym roku wyjątkowo wyruszy spod MCK, zaplanowano na godzinę 16. Rozłożony na trzy kolejne dni program obejmie występy zespołów regionalnych, pokazy sportowe, prezentacje drużyn KH i NKP Podhale, strefę dziecięcą oraz atrakcje dedykowane seniorom. Swoje wyroby będzie sprzedawało kilkudziesięciu wystawców – rękodzielników, a wśród największych gwiazd tegorocznego Jarmarku znaleźli się: LemON, Cleo oraz Agnieszka Chylińska. Wielu ucieszy także obecność takich artystek związanych z Podhalem, jak  Megitza, Jagoda Kret, czy Julia Jarząbek. 

Wspaniałe plany może pokrzyżować jedynie pogoda – szczególnie sobota zapowiada się pochmurnie i deszczowo. Uczestnicy Jarmarków Podhalańskich niejednokrotnie udowodnili jednak, że niekorzystna aura nie jest w stanie popsuć im zabawy. Dość wspomnieć o symfonicznym koncercie Dżemu z 2017 roku, kiedy w strugach deszczu bawiły się tysiące osób, czy pamiętnym występie Maryli Rodowicz podczas X Jarmarku w 2009 roku. 

os 12.08.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również