Kamery live
prognoza pogody

Jubileuszowe Juwenalia – szał młodości (pierwszej i drugiej)

20 maja 2016 07:29
Wyciszenie Włącz dźwięk

NOWY TARG. Żacy wzięli miasto we władanie na dwa dni. Najpierw ich było słychać, potem ulicą Sobieskiego fantastycznie kolorowy korowód wkroczył do rynku. Przed tym wkroczeniem, do uczestników jubileuszowych Juwenaliów  Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej dołączyła grupa „najmłodszych” studentów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku – też z okrzykami: - Tak się bawi, tak się bawi U – T - W!

Jubileuszowe Juwenalia to chyba najbardziej żywiołowa odsłona jubileuszu 670—lecia lokacji miasta. Klucze z całą ceremonią wręczył przedstawicielom studenckiej braci burmistrz Grzegorz Watycha, przyzwalając łaskawie: – Rządźcie miastem radośnie, bawcie się bezpiecznie. Nie omieszkał też zauważyć, że takiej samej werwy i zapału nie brakuje też całemu UTW. 

Inwencja studenterii w obmyślaniu kreacji na Juwenalia wydawała się nieograniczona. Studenci i studentki szli korowodem, a potem szaleli na rynku przebrani za kowbojów, diabłów, zakonnice, misie, konie, niedźwiedzie, dziewoje w kwietnych wiankach, femme fatale,  panie w dezabilu,  inwalidów, terrorystów, wojowników z filmów fantasy, króliczki z „Playboy’a”, straszydła, nawet za bułkę tartą, mąkę ziemniaczaną, cukier i… Amerykę. W użyciu były efektowne kolorowe peruki. Nie ustąpiło jednak studentom w tej kreacyjnej fantazji kilkoro przedstawicieli UTW, na czele z panem Stanisławem. Szał młodości – również i tej drugiej – na rynku, odbywał się jednak z księżym błogosławieństwem.

Drugi dzień studenckiego Juwenaliów zaplanowano, tradycyjnie, pod znakiem sportu. Uczelniany Klub „Recreo” przygotował turnieje piłki nożnej, siatkowej i tenisa – jak zwykle w Hali „Gorce”.

/as

NT24TV 20.05.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również