nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Jubileusz wizyty Ojca Świętego tuż tuż

Już za dwa tygodnie odbędą się uroczystości jubileuszowe związane z przyjazdem św. Jana Pawła drugiego do Stolicy Podhala w 1979 roku. Tylko 9 czerwca na rynku odbędzie się msza pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, koncert ponad stu muzyków Kantata dla Papieża „Samotni jak gwiazdy” czy występy artystyczne. Ale to nie koniec bo przez cały czerwiec w Nowym Targu odbywać się będą różne wydarzenia upamiętniające świętego Polaka.

Mija 40 lat odkąd Jan Paweł drugi – po raz pierwszy jako papież – przybył do Nowego Targu. Wizyta Ojca Świętego w 1979 roku przyciągnęła ponad milion wiernych, którzy wzięli udział w mszy świętej na nowotarskim lotnisku. Wszyscy chcieli na własne oczy zobaczyć pierwszego w historii Papieża-Polaka. 

 – Byli to nie tylko mieszkańcy miasta czy powiatu, ale również osoby z bardzo odległych stron, którzy pielgrzymowali mimo różnych trudności. Wszystko po to, żeby dotrzeć na spotkanie z Janem Pawłem drugim, dla którego była to pierwsza pielgrzymka w niecały rok po wyborze na Stolicę Piotrową – opowiada Grzegorz Watycha, burmistrz Nowego Targu.

Teraz – po czterdziestu latach od tamtego wydarzenia – władze miasta ogłosiły bogaty program na jubileusz wizyty Jana Pawła II w Stolicy Podhala. Co się będzie działo 9 czerwca na płycie rynku? Dlaczego uroczystości odbędą się w centrum miasta a nie na lotnisku? Jakie udogodnienia komunikacyjne szykują władze miasta? O tym dowiecie się w naszym materiale reporterskim. Zapraszamy do oglądania!

/ps/

3 1

Filmy

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna