Kamery live
prognoza pogody

Jubileusz 100. urodzin Jana Króla z Łopusznej

Wyciszenie Włącz dźwięk

Swoje setne urodziny świętował wczoraj najstarszy mieszkaniec Łopusznej – pan Jan Król. Nie brakło dziękczynnej mszy świętej, tortu i życzeń składanych nie tylko przez członków rodziny i przyjaciół, ale i przedstawicieli władz samorządowych i państwowych. 

Wizytę wzruszonemu jubilatowi w dniu jego urodzin złożył wójt gminy Nowy Targ Jan Smarduch, sołtys Łopusznej Robert Chowaniak i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej Józefa Kuchta. Listy gratulacyjne przesłali prezes KRUS, wojewoda małopolski, a także premier Mateusz Morawiecki. 

Jan Król urodził się 16 listopada 1921 roku. W życiu rodzinnej wsi – Łopusznej, zasłużył się jako jej długoletni sołtys, który w latach 60-tych był głównym inicjatorem budowy Wiejskiego Ośrodka Kultury (dziś GOK). Sam nadzorował wiele prac podczas trwającej kilka lat budowy obiektu, realizowanej w czynie społecznym. Przez większość życia zajmował się gospodarką, podejmując ogromny trud, jaki niesie ciężka praca na roli w górskim terenie. Znany z ogromnej pracowitości – nie było dla niego “złej pogody” na pracę w polu, czy w lesie. 

fot. rm

 

os 17.11.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Marek Ligęza 13:36 15.12.2021

Niech wujek odpoczywa w pokoju. Jeszcze w kwietniu br. Zdażylem wujka odwiedzić przed setnymi urodzinami.

Zobacz również