PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Jezus na lodowisku 2018

16 czerwca 2018 14:26

Od godziny 10:00 w Miejskiej Hali Lodowej trwa wydarzenie ewangelizacyjne “Jezus na lodowisku”. Jest to już jego piąta edycja – można zatem powiedzieć, że wrosło na stałe w nowotarski pejzaż. Wydarzenie współfinansowane jest przez Miasto Nowy Targ w ramach Budżetu Obywatelskiego, rokrocznie zdobywając dużą liczbę głosów, co ma potem przełożenie również na frekwencję. 

Jezus na lodowisku 2018

Mottem przewodnim tegorocznej edycji jest ustęp z Ewangelii wg św. Mateusza: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście a Ja was pokrzepię” . W ramach trwającego cały dzień wydarzenia odbywają się wspólne modlitwy z oprawą muzyczną przygotowaną przez profesjonalny zespół, oraz prelekcje. Dla dzieci zapewniono kącik malucha, są stoiska z książkami i możliwość skorzystania ze spowiedzi.

Uczestnicy mogą liczyć też poczęstunek, serwowany pod budynkiem Miejskiej Hali Lodowej. Samo wnętrze lodowiska  zamienia się na 10 godzin trwania wydarzenia, w przestrzenną świątynię, z wystawionym Najświętszym Sakramentem, figurą Matki Boskiej Ludźmierskiej, relikwiami św. Tereski od Dzieciątka Jezus, dekoracjami z brzozowych gałązek i transparentami, na których widnieją cytaty z Biblii.

Spotkanie wieńczy Eucharystia z prośbą o wylanie Ducha Świętego i modlitwą o uzdrowienie.  W tym roku odprawi ją ks. Paweł Ptasznik wieloletni bliski współpracownik św. Jana Pawła II, który przylatuje na to wydarzenie specjalnie z Rzymu.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Parafia pw. św. Katarzyny w Nowym Targu.

/os

 

 

os 16.06.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również