Kamery live
prognoza pogody

Jeździł rowerem i zaczepiał przechodniów. Był pijany

20 lipca 2022 15:44

Nietrzeźwy rowerzysta jechał „wężykiem” i zaczepiał przechodniów wypoczywających na popularnych “wałach” przy Parku Miejskim. Badanie alkomatem wykazało u rowerzysty ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nowotarżaninowi grozi teraz kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2 500 złotych.

Jeździł rowerem i zaczepiał przechodniów. Był pijany

W poniedziałek około godziny 19, policjanci z nowotarskiej komendy zostali skierowani w rejon wałów przy parku w Nowym Targu, gdzie pijany mężczyzna jeździł rowerem i zaczepiał przechodniów. Rowerzysta został zatrzymany do kontroli przez mundurowych w rejonie hali lodowej. 39-letni nowotarżanin był pod wyraźnym wpływem alkoholu i miał problem z utrzymaniem równowagi. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila.

Za popełnione wykroczenie 39-latek odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem wykroczeń, za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2 500 złotych. Dodatkowo można orzec zakaz prowadzenia pojazdów inne niż mechaniczne.

os 20.07.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również