Kamery live
prognoza pogody

Jeździł pod wpływem narkotyków

8 marca 2019 13:37

Policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem zatrzymali za posiadanie środków odurzających 22-letniego kierującego hondą.

Jeździł pod wpływem narkotyków

We wtorek po północy w Krościenku nad Dunajcem funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej hondę. Podczas rozmowy kierujący pojazdem 22-latek nie potrafił logicznie odpowiedzieć na zadawane przez policjantów pytania, a z pojazdu wydobywał się charakterystyczny zapach marihuany. Funkcjonariusze sprawdzili wnętrze samochodu. Pod fotelem kierowcy, w drzwiach znaleźli narkotyki o łącznej wadze 44 gramów w różnych opakowaniach, wagę, młynek i duże ilości woreczków strunowych. 22-latek bez stałego miejsca zamieszkania został zatrzymany w nowotarskiej komendzie. Następnego dnia  usłyszał zarzut posiadania środków odurzających tj. art. 62 ust.1  Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za co grozi kara nawet  do 3 lat pozbawienia wolności.

Mężczyźnie pobrano także krew do badania.  Jeżeli badania potwierdzą obecność narkotyków 22–latek odpowie również za prowadzenie pojazdu pod wpływem środka  odurzającego, za co grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

 

/źródło: KPP Nowy Targ/

Piotr Starmach 08.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również