Kamery live
prognoza pogody

Jest nowy Zastępca Dyrektora ds. Pielęgniarstwa w Podhalańskim Szpitalu

19 kwietnia 2021 14:51

Z dniem 19 kwietnia, zgodnie z decyzją Dyrektora Naczelnego Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu na stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. Pielęgniarstwa powołana została Dorota Pająk.

Jest nowy Zastępca Dyrektora ds. Pielęgniarstwa w Podhalańskim Szpitalu

 Dorota Pająk jest wieloletnim pracownikiem Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu, od 1991 roku pracowała na stanowisku pielęgniarki, na oddziałach internistycznym i kardiologicznym. Do tej pory pełniła obowiązki pielęgniarki Oddziałowej Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej.

Nowa Pani Dyrektor jest absolwentką Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku pielęgniarstwo oraz studiów podyplomowych „Zarządzania w ochronie zdrowia” Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie.

Ponadto posiada uprawnienia pedagogiczne, a także tytuł Specjalisty Pielęgniarstwa Internistycznego. Ukończyła również wiele kursów umożliwiających podniesienie kwalifikacji m.in.:

·Wywiad i badanie fizykalne;
·Leczenie ran;
·Szczepienia ochronne dla pielęgniarek;
·Ordynowanie leków i wypisywanie recept;
·Wykonanie i interpretacja zapisu elektrokardiograficznego

Na stanowisku zastąpi Alicję Jarosińską, która zawodowo związała się teraz ze szpitalem w Hrubieszowie, gdzie pełni funkcję dyrektora placówki. 

źródło, fot.: Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu

Wicedyrektor Podhalańskiego Szpitala Alicja Jarosińska obejmuje kierowanie Szpitalem w Hrubieszowie

os 19.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również