Kamery live
prognoza pogody

Jesienne spotkanie przedszkolaków z maturzystami

17 października 2022 14:44

W środę, 12 października w Przedszkolu nr 4 na os. Bór odbyło się spotkanie dzieci przedszkolnych z młodzieżą maturalną. Dla przedszkolaków – starszaków z grupy “Tropicieli” była to ciekawa lekcja edukacji przyrodniczej w jesiennym plenerze, połączona z warsztatami plastycznymi. Z kolei młodzież z klasy maturalnej na kierunku “technik architektury krajobrazu” w Zespole Szkół Technicznych i Placówek miała okazję wykazać się w charakterze opiekunów, ale i – zgodnie z profilem swojej edukacji – zadbać o przedszkolny ogród. Spotkanie było kolejną już odsłoną współpracy między dwiema placówkami. 

Jesienne spotkanie przedszkolaków z maturzystami

Spotkanie przedszkolaków z maturzystami to inicjatywa Leokadii Urbaniak, dyrektor Przedszkola Nr 4 w Nowym Targu i Katarzyny Słaboń, wychowawczyni klasy maturalnej i nauczycielki przedmiotów zawodowych związanych z architekturą krajobrazu w Zespole Szkół Technicznych i Placówek. Uczniowie ZSTiP gościli w przedszkolu na os. Bór już po raz trzeci – wcześniej pomagali w pielęgnacji rabatki, sadzeniu kwiatów, tym razem z kolei zajęli się porządkowaniem ogrodu przed zimą. 

Zajęcia edukacyjne na temat gatunków drzew poprowadziła Marta Klag, nauczycielka z ZSTiP. Przekazane w przystępny sposób wiadomości z pewnością pomogły przedszkolakom utrwalić swoją przyrodniczą wiedzę. W sprawnym przeprowadzeniu zajęć plastycznych i zabawie w “głuchy telefon” pomogły opiekuńcze maturzystki. Kto wie, może odkryją dzięki temu pedagogiczne powołanie?

-Dzieci były bardzo zadowolone, kiedy powiedziałam im, że będą pod opieką młodzieży. Jest to dla nich bardzo zachęcające. Z kolei niektóre z maturzystek były zadowolone z tego, że mogą pracować z dziećmi, zobaczyć, jak wygląda taka praca, choćby pod kątem wyboru kierunku studiów, tak więc współpraca jest obopólna  – mówi Monika Morawska, wicedyrektor Przedszkola nr 4 w Nowym Targu.

Spotkanie upłynęło w sympatycznej atmosferze, a przysłowiowa, “złota, polska jesień” pokazała tego dnia swoje najpiękniejsze oblicze.

 

os 17.10.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również