Kamery live
prognoza pogody

Jesienią ruszy budowa sieci gazowej na osiedlach Nowe, Klikuszówka, Zadział i Robów

Mieszkańcy kilku północnych osiedli Nowego Targu, prawdopodobnie w maju 2024 będą mogli korzystać z ogrzewania gazowego w swoich domach. To inwestycja długo oczekiwana – wnioski o podłączenie do sieci składane były przez nich już kilka lat temu. Na jesieni tego roku, Polska Spółka Gazownictwa planuje rozpocząć budowę ponad 5 kilometrów nowej sieci gazowej na osiedlach: Nowe, Klikuszówka, Zadział i Robów, podłączając w sumie ponad 40 nowych budynków. 

Jesienią ruszy budowa sieci gazowej na osiedlach Nowe, Klikuszówka, Zadział i Robów

O termin rozpoczęcia budowy sieci gazowej pytał w imieniu mieszkańców osiedli przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Luberda, wnioskując w jednej z ostatnich interpelacji o zorganizowanie spotkania z PSG w tej sprawie. 

-Mieszkańcy podpisali już dawno umowy na przyłączenie się do sieci gazociągowej i oczekują ich realizacji, wiedząc, że zbliża się termin wymiany pieców. Informacja o dokładnym terminie przyłączenia się do sieci gazociągowej, pozwoli im na przygotowanie się do wymiany ogrzewania, które jest bardzo kosztowe – argumentował Grzegorz Luberda, który od lat jest czynnie zaangażowany w pomoc mieszkańcom w sprawach formalnych. 

Przed kilkoma dniami, Urząd Miasta opublikował odpowiedź Polskiej Spółki Gazownictwa w sprawie rozwoju sieci gazowej w tej części Noego Targu. Zawarte w niej informacje mogą napawać mieszkańców optymizmem – wszystko wskazuje na to, że wreszcie doczekają się oni realizacji oczekiwanych inwestycji w ekologiczne ogrzewanie.

Na os. Klikuszówka planuje się podłączenie 12 klientów, a termin rozpoczęcia prac przewidziano już na wrzesień br. Jeśli chodzi o os. Nowe, tu gazyfikacja zakłada wykonanie ok. 2000 m sieci gazowej oraz podłączenie 12 klientów, os. Zadział to 15 klientów i kolejne 1700 metrów sieci, a na os. Robów wybudowana zostanie sieć  gazowa o długości 1100 metrów. 

Termin zakończenia inwestycji w rejonie wszystkich czterech osiedldi wyznaczono na maj 2024, przy czym PSG zastrzega, że zarówno termin rozpoczęcia, jak i zakończenia prac budowlanych jest silnie uzależniony od warunków pogodowych w okresie zimowym.

os 09.07.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
Mieszkaniec 21:38 10.07.2023

To jest teren w którym cały czas się buduje i ma duży potencjał a ponadto zawsze przy realizacji inwestycji się podłączają nowi klienci

Olo 17:33 09.07.2023

Ok.40 nowych budynków czyli ok.10% to się nazywa chybiona inwestycja.

Zobacz również