Kamery live
prognoza pogody

Jesień – to najnowszy termin oddania do użytku tunelu na zakopiance

6 maja 2022 18:12

Sporządzony przez GDDKiA i firmę Astaldi aneks do umowy wydłużył termin zakończenia prac do 30 czerwca. Mimo to kierowcy w wakacje nie przejadą tunelem pod Małym Luboniem.

Jesień - to najnowszy termin oddania do użytku tunelu na zakopiance

fot. GDDKiA w Krakowie

Wcześniejszy termin zakończenia robót w tunelu na zakopiance minął 7 lutego. Dzięki podpisanemu niedawno aneksowi do umowy włoskie przedsiębiorstwo ma teraz czas do 30 czerwca. To oznacza, że Astaldi musi się pośpieszyć – nowy termin minie za niecałe dwa miesiące, tymczasem według GDDKiA postęp prac w tunelu wynosi obecnie 78 procent.

Nawet jeżeli Włochom uda się wyrobić na czas, to i tak kierowcy mogą pomarzyć o tym, aby przez wakacje przejechać  tunelem pod Małym Luboniem.

 – Są jeszcze próby ze strażą pożarną, wewnętrzne testy czy uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. To potrwa, dlatego zakładamy, że tunel będzie udostępniony we wrześniu lub październiku tego roku – mówi Tomasz Pałasiński, dyrektor krakowskiego oddziału GDDKiA.

Co okazało się głównym powodem obecnych opóźnień? GDDKiA uznała część roszczeń Astaldi, które dotyczyły przedłużającej się zimy oraz pandemii Covid-19 – wielu z pracowników musiało zejść z budowy z powodu choroby lub przejścia na kwarantannę.

Piotr Starmach 06.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również