Kamery live
prognoza pogody

Jedziecie w góry na święta lub Sylwestra? Koniecznie na “zimówkach”!

22 grudnia 2021 09:16

Od kilku dni na Podhalu intensywnie pada śnieg, a prognozy pogody zapowiadają dalsze opady i ujemne temperatury. Ruch na drogach może być wzmożony. Policja zaleca kierowcom, aby wybierając się na górskie drogi zawsze wyposażać samochód w opony zimowe i alternatywnie mieć ze sobą także łańcuchy śniegowe.

Jedziecie w góry na święta lub Sylwestra? Koniecznie na

To apel przede wszystkim do kierowców samochodów ciężarowych, autokarów i pojazdów dostawczych, aby na odpowiednio oznaczonych odcinkach dróg bezwzględnie stosowali łańcuchy śniegowe. W określonych warunkach zakładanie łańcuchów jest obowiązkowe. Na Podhalu znajduje się wiele takich odcinków dróg, gdzie należy zakładać łańcuchy. O obowiązku założenia łańcuchów informuje znak C-18. Warto dodać, że znak ten wymusza na kierującym autem założenie łańcuchów, na co najmniej dwóch kołach napędowych. Niestosowanie się do tego znaku to konsekwencja mandatu karnego w kwocie 200 złotych i 1 punkt karny.

źródło: KPP Zakopane

os 22.12.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również