Kamery live
prognoza pogody

Jeden samochód, troje kierowców – wszyscy kompletnie pijani!

5 lipca 2021 12:24

W piątek wieczorem tatrzańscy policjanci zatrzymali troje nietrzeźwych kierowców tj. dwóch mężczyzn i kobietę, którzy kompletnie pijani usiłowali jechać jednym samochodem. Badanie alkomatem wykazało odpowiednio 3.5, 3.8 oraz 2.8 promila alkoholu!

Jeden samochód, troje kierowców - wszyscy kompletnie pijani!

Takie interwencje zdarzają się bardzo rzadko, ale jak widać można zatrzymać troje nietrzeźwych kierujących i to poruszających się jednym samochodem. Tak też się stało w miniony piątek wieczorem na zakopiańskiej Olczy. Policjanci zostali wezwani na interwencję, ponieważ na drodze nagle bez powodu zatrzymało się osobowe audi tamując ruch dla innych kierowców. Jak relacjonowali świadkowie wysiadł z niego kierowca i pasażerka, po czym zamienili się miejscami. Jednak auto daleko nie odjechało. Po Przebyciu kilkuset metrów kobieta znów zatrzymała pojazd na środku drogi i ustąpiła miejsca najmłodszemu trzeciemu kierowcy, który nawracając na jezdni spowodował kolizję.

Policjanci dokonując kontroli stanu trzeźwości ustalili, że pierwszy kierowca tj. 39-latek z powiatu tatrzańskiego kierował mając w organizmie 3.5 promila alkoholu. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane. Kobieta 36-latka również z powiatu tatrzańskiego kierowała mając w organizmie 3.8 promila alkoholu, lecz już wcześniej za to samo przestępstwo straciła prawo jazdy. Natomiast najmłodszy z kierowców 26-latek nigdy nie zrobił prawa jazdy za to postanowił kierować mając w organizmie 2.8 promila alkoholu. Pojazd odholowano, a troje kierowców powrót do domu kontynuowało pieszo.

W niedzielę wieczorem policjanci z Bukowiny Tatrzańskiej ujęli nietrzeźwego kierowcę ciągnika rolniczego. 31-latek z powiatu tatrzańskiego kierował mając w organizmie 3.1 promila alkoholu.

Przypominamy, że za jazdę po alkoholu grozi kara do dwóch lat więzienia, a recydywiście do lat 5!

źródło: KPP Zakopane
os 05.07.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również