Kamery live
prognoza pogody

Jechał wężykiem całą szerokością jezdni

16 grudnia 2020 11:27

Zdecydowaną reakcją i godną do naśladowania postawą wykazał się żołnierz, który udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu i przekazał go w ręce policjantów.

Jechał wężykiem całą szerokością jezdni

W czwartek wieczorem tj. 10 grudnia br. mieszkaniec Małopolski (zawodowy żołnierz) podróżując prywatnie swoim samochodem w kierunku miejscowości Czarny Dunajec, zauważył jadącego „wężykiem” peugeota. Samochód jechał bardzo wolno i całą szerokością jezdni. Zgłaszający przypuszczał, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, dlatego zajechał mu drogę i uniemożliwił dalszą jazdę. 

Podbiegł i natychmiast wyciągnął kluczyki ze stacyjki peugeota. Kiedy oznajmił, że wzywa policję 55-latek z peugeota zaczął uciekać. Po krótkim pościgu mężczyzna został przez żołnierza ujęty i przekazany w ręce funkcjonariuszy.  Badanie 55-latka alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Dzięki zdecydowanej reakcji i działaniu mężczyzny, być może nie doszło do tragedii. Nietrzeźwi kierujący  stwarzają bardzo duże zagrożenie na naszych drogach. Na szczęście w tym przypadku nikt nie ucierpiał, a nietrzeźwy kierowca został skutecznie wyeliminowany z ruchu.

Apelujemy o rozsądek! I przestrzeganie zasady: Piłeś? Nie jedź!

źródło: KPP Nowy Targ

os 16.12.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również