Kamery live
prognoza pogody

Jechał w Chochołowie bez prawa jazdy, za to z narkotykami

6 marca 2024 13:00

Policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu zatrzymali 35-latka za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Dodatkowo mężczyzna kierował samochodem bez uprawnień. Za popełnione przestępstwo, grozi mu kara od roku nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Jechał w Chochołowie bez prawa jazdy, za to z narkotykami

W poniedziałek po godzinie 10 w Chochołowie policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki BMW. Podczas sprawdzenia w policyjnym systemie okazało się, że 35-latek nie powinien był wsiadać za kierownicę, ponieważ nie posiadał uprawnień. To nie był jednak koniec problemów mieszkańca powiatu tatrzańskiego. Na dywaniku za siedzeniem pasażera policjanci zauważyli saszetkę, a w niej woreczki strunowe z narkotykami. W miejscu jego zamieszkania, funkcjonariusze znaleźli jeszcze tzw. „kryształ” i ponad 50 sztuk tabletek ecstasy. Łącznie zabezpieczono ponad 130 gramów narkotyków oraz gotówkę w kwocie ponad 5 tysięcy złotych.

Z uwagi na podejrzenie kierowania pojazdem po użyciu środków odurzających pobrano mu krew do badania. Za popełnione przestępstwo mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy. Następnego dnia w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Targu usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od roku nawet do 10 lat. Jako środek zapobiegawczy prokurator zastosował dozór Policji i poręczenie majątkowe. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Czarnym Dunajcu.

/źródło: KPP Nowy Targ/

Andrzej Lach 06.03.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również